מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון

ספרי ילדים מומלצים: רשימת ההמלצות ל 2024

ספרי ילדים מומלצים  - תמונה מספר 1

מאת: סיון איצקוביץ'

ספרות הילדים היא עולם עמוק, עשיר ומיוחד: הקסם שבדפים מתעורר לתחייה בדמיונם של הילדים, והוא מעודד אותם לחשוב, ללמוד, להכיר, לגלות ולהתמלא בסקרנות.

ספרי הילדים יעזרו לכם להעשיר את עולמם של הילדים, ובשביל זה צריך לבחור את הספרים המתאימים. אספנו עבורכם מספר טיפים שימושיים לבחירה, מידע חשוב שכדאי לדעת – והמלצות לכמה ספרים מומלצים שהילדים שלכם לא יוכלו לעזוב.

 

ספרי ילדים מומלצים

גלילאה מגלה את המקומות הכי בעולם

מאת נעמה להב

מתאים לילדים בני 3-6.

שילוב בין קסם, גילוי ארצות ומקומות חדשים, סקרנות, חשיפה לתרבויות חדשות וכמובן – ההפתעה שבהיכרות עם ארצות ואנשים חדשים, וכולם בספר אחד. את כל אלו יקבלו הילדים בספר "גלילאה מגלה את המקומות הכי בעולם", שבו היא מבקרת בארצות רחוקות באמצעות כובע קסמים. ספר מקסים ומלווה באיורים יצירתיים שיציגו לילד את הקסם, את הסקרנות שבגילוי מקומות חדשים, ואת הריגוש שנלווה לרצון לגשת ולחקור. הגיבורה הנשית תחלוק עם הקוראים מה המקום שהכי אהבה, ותיקח אותם לעולמות חדשים (תרתי משמע) של סקרנות ילדית מקסימה ושובת לב.

אז למה כדאי לרכוש את הספר?

הספר המקסים יציג לילדים את המשמעות האמיתית של הרפתקנות, ילמד את הכיף שבגילוי העולם ויעודד אותם לחבק את הסקרנות הטבעית שבהם.

לעמוד הספר באתר

 

דרקונית הלילה

מאת: נעמי הווארת

למי? לילדים בני 3-6.

גיבורת הסיפור, ימימה הדרקונית והצבעונית במיוחד, מתמודדת עם קושי שהוא בעצם גם מתנה: שוני. היא אחת מחמישה דרקונים שנראים שונה מהדרקונים האחרים, ומתמודדת עם הקושי שבשוני, ברצון להיות אחת מכולם והמאבק לקבלה העצמית וההשלמה. ספר מקסים עם גיבורה שתשבה גם את לב המבוגרים, עם צבעים מרהיבים וייחודיים, שילמד אתכם שיעור של ממש במסע להיכרות והשלמה עם העצמי, התגברות על הפחד והאמונה בחברים שבדרך.

למה כדאי לרכוש את הספר?

ספר מקסים שיציג לילדים גיבור שחווה שוני, קושי והתמודדות, ומציג לקוראים את היופי שבכך, לצד מראות קסומים השמורים רק לעולמות הפנטזיה הקסומים.

לעמוד הספר באתר

 

בראשית בקטנה

מאת אלחנן ברונשטיין

איורים עוזי בנימין

למי? ילדים עד גיל 7.

סיפורי התנ"ך בגרסה מקסימה לילדים. הדרך הנפלאה ביותר להנגיש לילדים את סיפורי התנ"ך המוכרים והמוקדמים של ספר בראשית ובריאת העולם, בצירוף איורים, חרוזים, וטקסט שנון וחד להפליא. הקסם שבתנ"ך מקבל נפח חדש של עולם ילדי ויפהפה, שמציג את ההיסטוריה ומצית את הדמיון לפני שמתחילים ללמוד בדרך המסורתית.

למה כדאי לרכוש את הספר?

ספר מקסים שמשלב בין ספרות עכשווית שמתאימה לילדים, לבין סיפורי התנ"ך שמציגים את ההיסטוריה והמסורת בדרך קצת אחרת.

לעמוד הספר באתר

 

חולמת להיות אלופה

מאת דנה אבירם

איורים גילי דולב

למי? לגילאי 7-10.

הספר שיראה לילדים שלכם שכשילדה חולמת, אי אפשר לעצור אותה. גבריאלה, גיבורת הסיפור, מתמודדת עם הקושי בין האהבה הגדולה שלה, הג'ודו, לבין הציפיות והמכשולים שמציבים בפניה בני משפחתה וחבריה לכיתה בדרך לחלום הגדול – להיות האלופה. גבי, בכיתה ג' בלבד, מחליטה לא להיכנע לקשיים, לא לוותר על החלומות, ולהילחם על החלום הגדול שלה בכל מחיר. עם חבר טוב לצדה, גבי מתמודדת עם הביקורת של הסביבה והחברה, כולל אימה שלה, ובוחרת במה שהיא רוצה להגשים יותר מכל.

למה כדאי לרכוש את הספר?

ספר שילמד ילדים שדבר לא עומד בפני הרצון, שכל אחד ואחת יכולים להגשים את חלומם אם ירצו בכך, גם אם סביבתם לא תתמוך ותעודד. ספר מעורר השראה, שילמד את הילדים מהי נחישות ואיך להאמין בעצמם – ושום דבר לא יעצור אותם.

לעמוד הספר באתר

 

10 יתרונות חשובים של קריאת ספרים בגיל צעיר

לקריאת ספרי ילדים יש יתרונות רבים, חינוכיים, רגשיים וחברתיים.

פיתוח הדמיון – עולמות הספרות יעודדו את הילדים לפתח את הדמיון, ובסופו של דבר להשתמש בו בעצמם.

פיתוח יצירתיות – עולם הספרים מלא ביצירתיות, תכונה חשובה שילדים צריכים לפתח ותשרת אותם גם כאנשים בוגרים.

התמודדות עם סיטואציות לא פשוטות – ספרים לעתים מציגים דמויות שמתמודדות עם דילמות, קושי, ובמקרים מסוימים אפילו מוות. הספרים יוכלו לתווך לילדים את הסיטואציות ולהציג להם את דרכי ההתמודדות איתם.

פיתוח אוצר מילים – הקריאה תשפר ותרחיב את אוצר המילים של הילדים ותעודד פיתוח של מיומנויות שליטה בשפה.

פיתוח יכולות למידה – הספרים מרחיבים את אוצר המילים של הילדים ובכך מאפשרים להם ללמוד מידע חדש יותר בקלות. נוסף על כך, הספרים מציגים בפני הילדים השתלשלות עלילה, והם יוכלו לפתח יכולות מהירות יותר להבנה של המידע שמוצג בפניהם.

שיפור הריכוז – יכולת הריכוז של הילדים תוכל להשתפר, כתוצאה מהצורך בריכוז כדי להבין מה קורה בספר. מדובר גם בריכוז לאורך זמן, יכולת שתשרת אותם היטב בעתיד.

שיפור המשמעת – קריאה בספר דורשת מהילד משמעת, ובעצם לשבת ולעשות פעולה אחת למשך זמן ממושך.

שיפור היכולות הרגשיות – הספרים מציגים בפני הילדים מצבים שגדושים ברגשות שונים, כך הילדים יוכלו להתפתח רגשית והבין את עצמם וסביבתם טוב יותר לאורך זמן.

פעילות חיובית לאורך זמן – קריאה בספר מעסיקה את הילדים לאורך זמן בפעילות שהיא חיובית ומלמדת. הילדים חווים פחות שעמום, מבלים פחות זמן מול המסכים ואפילו לומדים מזה.

שיפור הידע הכללי – ספרים יכולים להעשיר את הידע הכללי של הילדים, מבלי שהם אפילו ינסו ללמוד, ובצורה מהנה וחווייתית

 

איך בוחרים ספר ילדים טוב? קבלו 5 טיפים בבחירת ספר מומלץ

בררו לפי גיל, אך אל תגבילו את עצמכם – ניתן לבחור את הספר לפי קבוצת הגילאים שלה הוא מיועד, אבל אל תגבילו את עצמכם. כל ילד הוא שונה, ולכן ניתן לבחור גם בספר שמתאים לקבוצת גיל אחרת, והוא עדיין ייהנה.

שיטוט באתר – אם אתם לא בטוחים מה לבחור, היכנסו לאתר ושוטטו בקטגוריית ספרי הילדים. כך תוכלו לראות את כל האופציות היישר מהספה בבית, להתלבט ולהחליט בקצב שלכם.

קראו את התקציר – תקציר הספר בחלק האחורי של הכריכה ייתן לכם הצצה קטנה אל עולם התוכן של הספר, ויוכל לעזור לכם להבין אם הוא מתאים לילד שלכם או לא.

התאימו לטעם האישי של הילד – אם הילד אוהב תחומים או ז'אנרים מסוימים, בחרו בספרים המתאימים לכך.

קבלו המלצות מהורים אחרים – הורים אחרים בטוח ניסו ספר מעניין שכדאי לקרוא גם. היעזרו בעצות שלהם, ומי יודע, אולי תמצאו ספר מדהים שלא ידעתם שקיים.

תנו לילד לבחור – ערבו את הילד בבחירת הספר. כך תדעו מה מושך ומעניין אותו, ותוכלו להציע לו עוד אופציות לבחירה.


איך לעודד קריאת ספרים אצל ילדים?

התחילו מגיל צעיר – אהבה לספרים לא מופיעה ביום אחד. חשפו את הילדים בהדרגה לספרים מגיל צעיר, הקריאו להם, תנו להם לקרוא לבד, חשפו בפניהם ז'אנרים מעניינים וקחו אותם אתכם לחנות הספרים כשהם קטנים.

דוגמה אישית – הדוגמה האישית תעבוד טוב יותר מכל ניסיונות שכנוע. קראו בעצמכם, ולא רק שזה יעשה לכם טוב, זה ייתן לילדים את המוטיבציה לעשות זאת בעצמם, ומרצונם.

אל תכריחו – זה לא ילך בכוח, וזו לא קלישאה. הקריאה צריכה לבוא מרצון ומאהבה לספרות, וזה יעבוד רק אם הם ירצו. עודדו אותם, אבל אל תכריחו.

תנו להם לבחור – כל ילד צריך לבחור את הספר שהוא רוצה ומעניין אותו. תנו להם לבחור גם אם זה לא נראה לכם כמו הספר הכי מתאים, ובטווח הרחוק – זה ישתלם.

 

לסיכום

ספרי ילדים הם עולם תוכן מרתק שכדאי להציג לילדים כבר מגיל קטן. יש בכך יתרונות רבים, ובהחלט מומלץ לעודד את הילדים לקרוא ולהנות מהעולם המרתק שקיים רק בין הדפים של ספרי הילדים. באמצעות הטיפים שהצגנו, תוכלו לבחור בחוכמה את הספר הבא לילדים שלכם, לראות אותם נסחפים אל מחוזות הדמיון – ורוצים עוד.

 

סגור
Loading
Go back to %1