מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון

ספרי ילדים עם מסר

ספרי ילדים עם מסר עם פתח לדיון על מוסר ההשכל - תמונה מספר 1

כהורים אנחנו שואלים את עצמנו לא אחת כיצד להעביר לילד מסר חשוב על החיים. אין כמו ספר כדי להעביר את הדברים שקשה לנו למצוא להם הסבר.

צריך למצוא ספר לילד שהוא חינוכי אבל לא מדי, שהילד יאהב, יטמיע את הדמויות ואת העלילה וע"י כך גם ייבלע את ה'ויטמינים' שבסיפור, הלא הם המסר.

אנחנו רוצים לעודד ולנחם את ילדינו, ללמד אותם לפתור בעיות ולחשוב באופן יצירתי, ולטפח בהם חשיבה עצמאית וביקורתית והתנהגות אחראית. מסר בספר ילדים טוב מדגים לפעוט כיצד להסתכל על הצד הטוב, המועיל והחכם בכל דבר שקורה.

ליקטנו עבורכם רשימה של ספרי ילדים שמעבירים לילדים (וגם לנו) שיעורים חשובים בצורה נפלאה. כלל הספרים לפעוטות ולילדים וכן ספרי ראשית קריאה לקטנטנים זמינים אצלנו באתר להזמנה מהירה.

הפחד שלי ואני

מאת פרנצ’סקה סאנה

ספר לגילאי-3-6

הפחד הוא אחד הרגשות שהכי מלווים את הילדים והפעוטות. בשביל האנשים הקטנים שהם כל דבר חדש, כל שינוי נראה גורלי ורפלקס הפחד שב לבעוט.

על כן הספר "הפחד שלי ואני" הוא מאוד נגיש להיזדהות. ספר על ילדה שעוברת לגור בארץ אחרת ומתחילה ללמוד בבית ספר חדש, והפחד שלה מההתאקלמות מלהישאר לבד ללא חברים.

פחד שורשי שנמצא בכל ילד וגם מבוגר ומעורר היזדהות באיך להיחלץ מהפחד ולפוגגו, כשהצעד הראשון הוא השיתוף.

לעמוד הספר באתר

 

כל אחד הוא מיוחד

מאת ג'ון בורגרמן

הספר כל אחד הוא מיוחד כשמו כן הוא כמו כל ספר ילדים טוב הוא קבוצת תמיכה גם למבוגרים, שכולנו ביחד אבל כל אחד מיוחד. הספר הוא שיר הלל לייחודיות ולשוני בצורה ובאופן המחשבה, שמגיעים וחוזרים  מהביחד.

לעמוד הספר באתר

 

מחזיק השמיים

מאת יונה טפר

מחזיק השמיים הוא ספר שמסופר מנקודת מבטו של ציפור קטנה בשעת סערה, ששואל מי מחזיק את השמיים.

מה קורה כאשר עולמך מתערער, ואתה מתחיל כפעוט וכילד שהטבע ומזג האוויר הם הכי משפיעים ומהדהדים, סוערים.

שאלות קיומיות של ילד שמחפש בעצם את האלוהות, את ההורה הכי גדול, את הסדר הקוסמי.

לעמוד הספר באתר

 

הארנב הקשיב

מאת קורי דורפלד

הספר הארנב הקשיב מרים את נס הדגל שיש פעמים שהחיבוק הכי טוב בא מן הלא צפוי ולפעמים הוא רק הכלה והקשבה. הספר מספר על טיילור ששקע לקדרות, ואף חיה לא הצליחה לנחם אותו ממש כמו באגדה על הנסיכה העצובה שאיש לא הצליח לשמח אותה, עד שהגיע המזור מהכיוון הכי לא צפוי ולא מהליצנים אלא מנציג האמת .כמו באגדה גם כאן רק הארנב, זה עם האוזניים הארוכות, שידע פשוט להיות חבר לטיילור ולהקשיב לו ולתמוך בו בשעת קושי.מסר על חברות שבאה לידי ביטוי רק ביכולת לשתוק, לגעת ביד ולהכיל ממש כמו פסיכולוג למבוגרים.

לעמוד הספר באתר

 

האריה שבפנים

מאת רייצ'ל ברייט

האריה שבפנים הוא רב מכר לילדים על האריה הגיבור שנמצא בתוך עכבר. ההר הוליד עכבר אומר הפתגם והעכבר הוליד אריה על פי הספר. דווקא ביצור הזה שדעות קדומות הודבקו לו כחיה מפוחדת ונמלטת על נפשה מתגלה אומץ לב של אריה . המסר של הספר הוא שלא כל הנוצץ זהב הוא, ולא כל העמום הוא בעל מום. אין לשפוט. לכולנו יש את כל התכונות של כל בעלי החיים, תלוי במינונים. הוא מתייצב אל מול הסכנה ומגלה שגם היצור הכי קטן יכול להיות בעל לב ואומץ של אריה.

לעמוד הספר באתר

 

מרגישים עם מר לב

מאת פנינה לביא

מַרְגִּישִׁים עִם מַר לֵב , הוא ספר ילדים מרגש שמאניש את הלב כדי שלא יעניש אותנוץ הוא קורא להקשיב לצפונות הלב ולרחשיו, לעשות רק מה שטוב לו ולך.

הַחֲרוּזִים וְהָאִיּוּרִים הַנִּפְלָאִים מַמְחִישִׁים אֶת מִגְוַן הָרְגָשׁוֹת הַשּׁוֹנִים וּמַרְחִיבִים אֶת הַלֵּב.

לעמוד הספר באתר

 

הענן שהלך נגד הרוח

מאת גודארד יוסי

אין משחק או צעצוע שאהוב על ילדים יותר ממילים. הפעוטות שרך זה למדו ולומדים את השפה, הם בלשנים קטנים שאוהבים להחבא להסתתר ולתהות על הצלילים של השפנ. על כן חרוזים ומשחקי מילים אהובים כל כך על ילדים בגילם וברוחם.

לכבוד שנת השפה העברית מביאים לנו שני יוצרים – הסופר יוסי גודארד והמאייר דני קרמן את סיפורו של ’הענן שהלך נגד הרוח’ .

שני היוצרים חברו יחד לספר ולאייר סיפור שמכיל בתוכו צירופי לשון המצויים בשפה העברית, הכתובה והמדוברת, שכולם ילידי המילה רוח.

החל מ’ארבעת רוחות השמים’ אל ’ברוח החיה’, ’לא לרוחי’, ’מורת רוח’ ו’נחת ורוח’ ועד ’להרגיע את הרוחות’, ’רוח שטות’, ’עושה ככל העולה על רוחו’, ’התרוממות רוח’ ועוד ועוד - כולם מופיעים בספר בשילוב מיוחד, מרענן ומפתיע.

סיפור המשלב בתוכו בחכמה ובחן את עושר הניבים הקשורים במילה רוח.הוא עושה זאת על ידי סיפור של ענן שמסרב לשתף פעולה עם הרוח, שרוצה גורל אחר, שמנסה לחוות את גורלו כמי שכותב אותו ולא מוכתב. הציורים מפעימים וגועשים בעין שנשאר הרבה אחרי קריאתו שלא לומר חוויתו בלב. יש בו הומור וקומיקס עם בעיטה לכל המוסכמות בבטן,  בדיוק כמו שכל ילד שובב ומרדן אוהב.הספר הוא חגיגה לילדים שילמדו איך להקשיב לשפה ולהתאהב בעברית מחדש.יוסי גודארד – הפיק וביים סרטים רבים בטלוויזיה הישראלית. שישה מהם זכו בפרסי הצטיינות.

לעמוד הספר באתר

 

לסיכום, סיפורי ילדים עם מסר שמועבר נכון, בכבוד, במחשבה יתרה ושאר רוח מתוך הבנת נפש הילד הוא דבר שלא קל למצוא, אבל החיסרון של השפע הוא גם ביתרונו. יש הרבה ספרי ילדים שיוצאים עם מסר לילד.

מסר הוא ממש כמו כדור בכדורגל-מסקנה, תובנה לחיים, לימוד של הסתכלות אחרת על הסביבה והקרובים, הבנה לאני החדש שהילד לומד להכיר את עצמו, צריך לכדרר ולכדרר על הדשא, עד לשעת סיפור הספר-זמן שליחת הרגל אל הכדור אל תוך השער, תובנת הילד, בתקווה שיהיה גול, ושחווית קריאת

הספר תהיה יעילה ותועבד אצל הילד ללמדו משהו חדש שיעזור לו בחיים המצפים לו.

 

סגור
Loading
Go back to %1