מטבח ישראלי /שרון היבש

מטבח ישראלי /שרון היבש

שרון היבש

המטבח שלה היה קטן, החזיתות היו צבועות בצבע שמן אפור והארונות היו מצופים בנייר של אריזת מתנה, טוב יותר מזה של השכנה שמִחזרה נייר עיתון. התאורה היתה חלשה, והגז, מפאת חוסר מקום, מוקם במרפסת הצמודה שנהנתה מחלון גדול יחסית ומתריס שמיסך את כניסתן של קרני השמש בשעות אחר הצהריים. בין אזור העבודה לשולחן האוכל הפרידו ארונות עליונים ותחתונים שביניהם הורכב דלפק עבודה, ודרך הצוהר הזה העבירה סבתא צלחות גדושות כל טוב, מנות של אהבה. כשגדלתי נאלצתי להתכופף כדי ליצור קשר עין עם היושבים סביב השולחן ונזכרתי שלסבתא שלי, הקטנה, לא היתה בעיה כזאת מעולם.

המטבח של סבתא אסתי – שבו רקחה מטעמים מלאי אהבה והשראה שעד היום, 30 שנה לאחר לכתה, מתמלא פי רוק למחשבה עליהם וגופי מצטמרר בהנאה – הוא תבנית נוף ילדותי. היה ניתן לצפות שאצא ממנו חובבת בישול בעצמי, אבל בפועל מה שקרה הוא שניסיתי כל הזמן לחשוב איך לשפר את המבנה, התכנון והעיצוב שלו.
לא סתם אומרים שהמטבח הוא מרכז הבית. כשאני מסתכלת סביבי אני רואה שהפכנו אותו למדורת השבט החדשה. משפחה ישראלית מבלה במטבח זמן רב יותר מאשר בכל חדר אחר, ולא רק לצורכי בישול או אכילה; שולחן האוכל הוא מקום מפגש משפחתי, ולא פחות מכך גם חדר עבודה מרכזי: ההורים מתכוננים בו לפגישה החשובה של מחר, עוברים על מכתבים ועורכים רשימת מטלות; הילדים מכינים שיעורים ומספרים על היום שעבר עליהם; והאורחים שמגיעים לבקר נכנסים אליו ישירות. במטבח שלנו מתקיימות ארוחות משפחתיות אינטימיות וגם ארוחות רשמיות, ומשום שמטבח מוצלח משפר את איכות החיים שלנו, אנחנו משקיעים בו משאבים רבים, זמן וכסף.
בספר שלפניכם ריכזתי 49 מטבחים שונים שעוצבו בידי האדריכלים ומעצבי הפנים הבולטים בישראל, והוא מציע מאות רעיונות בתחומי התכנון, העיצוב, פתרונות האחסון והתאורה. המטבחים שבחרתי להציג כאן מדגימים חומרים איכותיים, עיצוב משובח ושילובים מפתיעים שמובילים לתוצאות מרהיבות. בספר נחשפים גם היסודות לתכנון נכון של החלל החשוב הזה לצד חידושים טכנולוגיים שמגדירים מחדש את האלמנטים המוכרים לנו: ארונות אחסון, משטחי עבודה ומוצרי חשמל.
מטבח ישראלי מתייחס לטווח רחב של תקציבים, גדלים וסגנונות עיצוב על מנת שיוכל לשמש לכם כלי עזר לתכנון המטבח המושלם עבורכם.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 139.00 ₪
מחיר באתר 109 .00
במחיר מיוחד לחברי מועדון
104 .25 לחברי מועדון
+ -
שם:
מטבח ישראלי /שרון היבש
מחבר:
שרון היבש
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
010140528
מוציא לאור/ספק:
סטימצקי
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?