מסעותיי במדבר האדום ובמדינות הים

מסעותיי במדבר האדום ובמדינות הים

שלמה אהרונסון

שלוש שנים ישב שלמה אהרונסון בעיר אוניברסיטאית קטנה בארצות הברית – שמע והביט סביבו, ונסע משם לכל רוחות השמים ברחבי היבשת, וגם למרכז אמריקה ולדרומה. מסעותיי במדבר האדום ובמדינות הים הוא אוסף של תצפיות במקומות נדודיו. מדובר בסיפורים שליקט המחבר בהררי אריזונה וניו מכסיקו, בקליפורניה ובאורגון, בנוודה ובטנסי, בקפיצה לניו יורק, בקרוליינות ובקולורדו, וביוסטון של טקסס. במכסיקו סיטי ובנותיה, וגם בליסבון, בטרויה ובפריס.

לצד תיאור זוג אלבטרוסים השקועים בריקוד של חתונה בגלפאגוס ומעוף פרפרים בחצר ביתו במערב ארצות הברית, עם סימה הלטאה ואליהו הנחש המקשקש – מדובר גם באוסף של סיפורי המערב הפרוע וגיבוריו אשר חיים עד היום בדמיונן של הבריות, ובאגדות של מלחמת האזרחים שסוף-סוף הסתיימה עם בחירתו של ברק אובאמה. מדובר בראשיתו של המשבר הכלכלי ובסיבותיו, ובמאבק על הצלת הטבע. מסופר גורלם המר של בני שבט האפאצ'י, שהיו בימינו לבעלים של בתי קזינו, וכיצד נכבש המערב בסיועם של יהודים שהקימו את לוס אנג'לס וקוממו את סן פרנסיסקו. כמו כן מדובר במסעותיו של המחבר לעברו בגרמניה ובעיסוקיו במלחמת העולם השנייה, ומשם חזרה לגורלם של השוהים הבלתי חוקיים הגוששים לגורלם במדבר, בדרכם לאמריקה המוזרה ולשחיתויותיה.

פרופ' שלמה אהרונסון מלמד באוניברסיטה העברית חקר גרמניה הנאצית והשואה, לצד חקר מדיניות החוץ והביטחון של ישראל. ספריו הרבים שפרסם עד כה עוסקים בין השאר במלחמת העולם הראשונה, באס-אס, בגסטפו וב"פתרון הסופי", בנשק הגרעיני במזרח התיכון ובדמותו של דוד בן-גוריון ודורו בפרספקטיבה של ימינו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -
שם:
מסעותיי במדבר האדום ובמדינות הים
מחבר:
שלמה אהרונסון
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013750033
מוציא לאור/ספק:
רסלינג
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?