מלחמת זכות השיבה

מלחמת זכות השיבה

שורץ עדי ווילף עינת

היא נולדה בסערת המלחמה, ועד היום מתווכחים על היקפה ועל נסיבות היווצרותה. היא מופיעה תמיד ברשימת נושאי הליבה בסכסוך הישראלי־פלסטיני, אבל איש כמעט אינו עוסק בה. מבחינה מספרית לפחות היא מסובכת פי עשרה מבעיית ההתנחלויות, אבל קהיליית עושי השלום נוטה משום־מה להתעלם ממנה.
בספרם המרתק מלחמת זכות השיבה מספרים
עדי שורץ ועינת וילף את הסיפור המלא של בעיית הפליטים הפלסטינים — אחד הנושאים המרכזיים בסכסוך הישראלי־פלסטיני שנעדר כמעט מהתודעה הישראלית והעולמית. זהו ספר ראשון מסוגו, שמנתח לעומק את בעיית הפליטים מראשיתה ועד ימינו, ומביא תיאור מקיף וממצה של האופן שבו נולדה תביעת השיבה הפלסטינית, של האופן שבו טופחה בידי הקהילה הבינלאומית, ושל התפקיד המרכזי, המוזר ואולי גם המטריד, שישראל ממלאת בהמשכה של המלחמה הזאת.
בתקופה של חיפוש אחר חשיבה פוליטית חדשה ביחס לסכסוך ולדרכים לפתרונו, פותחים המחברים צוהר למכשול הגדול ביותר והמושתק ביותר העומד בפני כל הסדר. כל עוד מלחמת זכות השיבה נמשכת — לא יהיה כאן שלום
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 86 .40
+ -
שם:
מלחמת זכות השיבה
מחבר:
שורץ עדי ווילף עינת
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010011042
מוציא לאור/ספק:
דביר
ביקורות
  • פניה זהר 16 במאי 2018

    מצויינת

    הכל כך כך ערכי, אינטליגנטי ומעורר השראה. כאן נמצא במלאו הקושי של שנים להבין את הסכסוך.. אין שיבה ונחייה סוף סוף בשלום. אנשי השמאול של ישראל ושל הפלסטינאיים(ככה הם קוראים לעצמם) חייבים לשבת וליצור עידן חדש ומען האוכלוסיה והאזרחים בעבר לגדר.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?