גיא אוני מהד' חדשה

גיא אוני מהד' חדשה

שולמית לפיד

גיא אוני מהד' חדשה / לפיד שולמיתפאניה סילס, גיבורת הרומן גיא אוני שראה אור לראשונה ב-1982, היא אחת הדמויות האהובות בספרות הישראלית של העשורים האחרונים.
הנערה ילידת רוסיה שלא ידעה כי היא פמיניסטית וכי היא נמנית עם אנשי העלייה הראשונה, שנמלטה מפוגרום במולדתה והגיעה לגיא אוני, הלא היא ראש פינה של ימינו, הצליחה לא רק להכות שורשים ולפרוץ מסילות בגליל העליון, אלא גם לסלול דרכים חדשות לספרות הישראלית של השנים הבאות.


סיפור עלייתה של פאניה וניסיונותיה לבנות לעצמה ולמשפחתה בית בארץ ישראל היה לסיפור שרדכו התוודעו דורות של קוראים להיסטוריה המוכרת-פחות של העלייה הראשונה. הוא גולל לראשונה את סיפורן של הנשים-הנפילות ששמן נפקד מספרי ההיסטוריה, כי ברשימות האיכרים הגואלים את אדמת הארץ הופיעו בדרך כלל שמות של גברים בלבד.


גיא אוני, הרומן הראשון שכתבה שולמית לפיד, נהפך מאז פרסומו לאחד הספרים הנקראים והנלמדים בישראל. הוא נמכר ביותר ממאה אלף עותקים, תורגם לאנגלית, לצרפתית ולגרמנית ועוּבּד לאחרונה לסרט קולנוע. לפיד פרסמה מאז רומנים רבים, ביניהם "כחרס הנשבר" (1984), "חוות העלמות" (2006) וסדרת ספרי ליזי בדיחי (שהראשון בהם, "מקומון", ראה אור ב-1987).
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 92.00 ₪
מחיר באתר 82 .80
+ -
שם:
גיא אוני מהד' חדשה
מחבר:
שולמית לפיד
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010072832
מוציא לאור/ספק:
כתר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?