ההצגה הגדולה בתבל

ההצגה הגדולה בתבל

ריצ'רד דוקינס

ההצגה הגדולה בתבל / דוקינס ריצ'רד

יצירת המופסת שפירסם צ´רלס דרווין ב-1859, מוצא המינים, זיעזעה את החברה הוויקטוריאנית עד עמקי נשמתה. דרווין ידע היטב איזו סערה עתידה תיאוריית האבולוציה שלו לעורר, אבל אין ספק שהיה זוקף את גבותיו לנוכח המחלוקת הנמשכת עדיין, כעבור מאה וחמישים שנה.

האבולוציה מקובלת כעובדה מדעית על כל מדען ראוי לשמו- ולמען האמת, גם על אנשי דת בכירים -ובכל זאת מיליונים ממשיכים לפקפק באמיתותה. עכשיו נחלץ מחבר רב-המכר יש אלוהים? להעמיד אותם במקומם.

ההצגה הגדולה בתבל היא התקפת-נגד מהממת על חסידי "העיצוב התבוני", המסבירה את הראיות לאבולוציה ובה בעת חושפת את ערוותו של ה"טיעון" הבריאתני הנלעג.

ריצ´רד דוקינס עובר על הראיות המדעיות רובד אחר רובד, ומציג נימוקים חותכים לטענתו כי "אנו מוצאים את עצמנו יושבים על זלזל פעוט אחד באמצעו של עץ חים פורח ומשגשג. לא מקרה הוא, אלא תוצאה ישירה של אבולוציה מכוח ברירה טבעית שאינה אקראית."

ספר זה רואה אור בשעה הרת-גורל: ההתנגדות המאורגנת לאבולוציה מסוכנת כיום יותר מכפי שהיתה אי-פעם. במשרדי חינוך ובבתי ספר, בכל רחבי העולם, נעשים ניסיונות זדוניים לקעקע את מעמדו של המדע בכיתת הלימוד. דוקינס יוצא בתקיפות כנגד הבערות הזאת, והאהבה העזה שהוא רוחש לעולם הטבע הופכת טיעון שלילי ביסודו למנחה חיובית שהוא מציע לקוראיו: חזיון החיים בכל תפארתו, מצויר ביד אמן. (בשנת 2008 הראה סקר דעת קהל של גאלופ שארבעים וארבעה אחוזים מתושבי ארצות הברית מאמינים כי אלוהים ברא את האדם בצורתו הנוכחית לפני פחות מעשרת אלפים שנה. בספר אחר באותה שנה נמצא כי ארבעים ושניים אחוזים מאמינים שכל החיים עלי אדמות קיימים בצורתם הנוכחית מאז ראשית הזמן.)

ריצ'רד דוקינס (1941) הוא ביולוג אבולוציוני וכותב עתיר פרסים של ספרי מדע פופלרי המכהן באוניברסיטת אוקספורד בקתדרה להנחלת המדע בציבור. דוקינס התפרסם לראשונה בזכות ספרו "הגן האנוכי" (1976) הרואה ב"גן" את הבסיס להבנת תורת האבולוציה ומתמודד עם שאלת היווצרות החיים. את ספר ההמשך המצליח, "הפנוטיפ המורחב", פרסם ב-1982. הוא כתב וערך עד היום עשרה ספרים.

דוקינס שקיבל את תוארו הראשון בזואולוגיה בשנת 1962, עסק שנים רבות בהוראת מקצוע זה באוניברסיטת אוקספורד. הוא מרבה להתראיין בנושאי מדע, דת ופוליטיקה בתקשורת הבריטית והעולמית. בשנים האחרונות זכתה עמדתו האתאיסטית הבלתי מתפשרת הקוראת תגר על הפונדמנטליזם הנוצרי והאיסלמי לפרסום רב. לאחרונה ראה אור ספרו מעורר המחלוקת "יש אלוהים" (עליית הגג, 2008) המהווה מאמר הגנה נחרץ בזכות האתאיזם.הוא פעיל בתנועת הברייטס הנטורליסטית ונשוי בשלישית לשחקנית ללה ווארד.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -
שם:
ההצגה הגדולה בתבל
מחבר:
ריצ'רד דוקינס
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0001-2621
מק"ט:
010010853
מוציא לאור/ספק:
דביר
ביקורות
  • טאי 7 בינואר 2019

    מעולה

    מומלץ לכל הסקרנים שרוצים באמת לדעת מה התוקף המדעי של האבולוציה. הרבה אנשים תוקפים את צורת האבולוציה של דרווין ולא ממש מבינים מה היא אומרת. דוקינס מראה כיצד אנו יודעים שהאבולוציה קרתה וממשיכה לקרות. הספר כולל גם תמונות רבות להמחשה, ומצויין לאנשים שכן מקבלים את האבולוציה כאמתית, אבל קשה להם להתווכח עם מכחישי האבולוציה.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?