דמעות של אהבה

ריצ'מן אליסון

אוקטביו ריביירו אוהב אמת, יופי, ספרות ומעל לכול את אשתו סלומה. כשהיה סטודנט חיזר אחריה באמצעות מילותיהם של משוררים גדולים, והיא התאהבה באינטליגנציה החריפה שלו ובתשוקתו הבלתי מתפשרת. אולם כשהפיכה פתאומית בצ'ילה מביאה לשלטון דיקטטורי אכזר, וסלומה מתחננת בפני אוקטביו להעמיד את ביטחון המשפחה בראש מעייניו ולא להתבטא כנגד המשטר החדש, הוא מסרב. מי שנאלצת לשלם את המחיר על חוסר פשרנותו של אוקטביו היא אשתו, אך כשהוא מבחין בסכנה הנשקפת למשפחתו מוצא עבורם אוקטביו מקלט פוליטי בשוודיה. שם סלומה פוגשת את סמואל, פסיכיאטר יהודי, בן לניצולי שואה מצרפת, המסייע לטפל בצלקות שהותירו בנפשה החוויות בצ'ילה. יחד עמו היא תגלה שהדרך חזרה לאהבה שזורה בסודות כאובים.

כתיבתה הרגישה ודמויותיה רבות-העוצמה הפכו את אליסון ריצ'מן לסופרת בעלת שם בארצות הברית. הרומנים ההיסטוריים פרי עטה תורגמו עד כה לעשרים שפות ונהפכו לרבי-מכר בארצה ובעולם. ספריה שתורגמו לעברית, "גן המכתבים", "אהבה אבודה" ו"שעות הקטיפה" היו לרבי-מכר גם בארץ.
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
34 .90 לחברי מועדון
+ -
 • לי יניני 12 במרץ 2018

  מ ע ו ל ה! ביקורת מורחבת ניתן למצוא בסימנייה https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=105308

  אליסון ריצ'מן הידועה בכתיבה של רומנים המבוססים על אירועים היסטוריים, הפעם בחרה בנושא שונה מספריה הקודמים: "ההפיכה הצבאית בצ'ילה בספטמבר 1973".

  העלילה ב"בדמעות של אהבה" מגוללת סיפור מרגש, הכורך בקרבו מערכת יחסים במשפחה ובזוגיות, על רקע המאורעות ההיסטוריים שאירעו באותה עת.

  הסיפור מתחיל בסנטיאגו, כאשר סלומה דה ריביירו, ניסתה למצוא את דרכה הביתה, לאחר שהושלכה מתוך רכב. סלומה פסעה דרך שער הברזל, וכשידה נשלחה לסובב את ידית הדלת ביתה היא קרסה. אוקטוביו-בעלה מיהר לבדוק מה היה הרעש המוזר ששמע מכיוון הכניסה לבית. כשאוקטביו פתח את הדלת, הוא מצא את סלומה-אשתו שרועה במפתן הבית. סלומה נותרה מוטלת בזרועותיו, סגולה ומצומקת לאחר כחודש ימים, שנעצרה על ידי אנשי אוגוסטו פינושה.

  הכול התחיל בשנת 1964... סלומה נכנעה לחיזוריו של אוקטביו. הוא מצדו לא הרפה ובדרך מיוחדת מצא את דרכו לליבה של סלומה, בסיוע שירים של משורר שהעריץ במיוחד. סלומה ואוקטוביו נישאו ונולדו להם 3 ילדים: רפאל, בלנקה ואיזבל.

  אוקטביו, למרות הקשיים הראשונים במציאת מקור פרנסה, הצליח והפך לשחקן מוצלח ומפורסם, עובדה שהעניקה למשפחה רווחה כלכלית. עד שביום אחד בהפתעה גמורה, הגיע המשורר הנערץ על אוקטביו לבקרו, אבל לא לחינם! המשורר ביקש ממנו ללמד את סלבדור איינדה רטוריקה. אוקטביו התרגש והתלהב מהמעמד והסכים מיד לקבל על עצמו את המשימה. אוקטביו צלח את המשימה בהצלחה רבה, וב-1970 סלבדור איינדה נבחר לנשיאה של צ'ילה, לאחר מספר ניסיונות שהתמודד וכשל. אבל... שלוש שנים לאחר מכןכאמור החלה ההפיכה הצבאית בצ'ילה.

  סלומה לא אהבה את רגישותו הרבה של אוקטביו, והפצירה בו לחדול מלפזר את דעותיו, נגד המשטר החדש בפומבי. אוקטביו לא עמד בהפצרותיה של אשתו, המשיך בשלו, נצמד לעקרונותיו ולהתעקשותו היה מחיר. מי שילם את המחיר? סלומה ואם ילדיו!

  המשפחה נאלצה לבקש מקלט מדיני, ושוודיה הייתה המדינה הראשונה שהסכימה לקבלם. בשוודיה סלומה פגשה את ד"ר סמואל, פסיכיאטר ובן לניצולי שואה, ובעזרתו היא מגלה שהדרך חזרה לא קלה וקלועה בעינויים, כאב ולא מעט סודות.

  הספר מחולק לארבעה חלקים, משולב בפרקים קצרים הנעים על גבי שני צירי זמן, בין צ'ילה לשוודיה, בין השנים השישים והשבעים, לשנות השמונים והתשעים של המאה הקודמת.

  אליסון ריצ'מן לא עושה הנחות לקורא, וחושפת ברגישות ובכתיבה קולחת סצנות קשות, ברוטאליות, וולגאריות, וכואבות שהופכות קרביים... וממול תמונות קסומות רומנטיות שברקע מתנגן לו בפטיפון "טנגו". ביד עדינה ומיומנת אליסון נוגעת בנושאים חשובים ורגישים כמו: היחסים בין רופא לפציינט, ועל מהות וחשיבות הסינרגיה בין בני אדם, ועל אחת כמה וכמה בין בני זוג, וכשזה לא קורה... המחיר עלול להיות כבד, ולטעויות בחיים יש מחיר!

  בשורה התחתונה: כידוע , בשביל טנגו צריך שניים, אזי האם סלומה ואוקטביו יצליחו לרקוד את הטנגו? האם הם יצליחו לפסוע יחדיו שני צעדים קדימה ואחד אחורה?

  רוצו לקרוא, חגיגה לשוחרי ההיסטוריה ולמעריצי אליסון ריצ'מן!

  אל תוותרו על הספר הזה שתפס אותי במהלך הסופ"ש האחרון!

  למקרה שלא הייתי ברורה, זו המלצה רותחת על עוד ספר מרתק מבית היוצר של אליסון ריצ'מן!

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?

שם:
דמעות של אהבה
מחבר:
ריצ'מן אליסון
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011324109
מוציא לאור/ספק:
פן