הילד הטוסקני

הילד הטוסקני

ריס בואן

רומן חדש מאת ריס בּוֺאֶן, מחברת רבי-המכר של "הניו יורק טיימס" ו"הוול סטריט ז'ורנל", המגולל את סיפורה של אישה המעזה לחשוף סודות מעברו של אביה.
השנה 1944. הטייס הבריטי הוגו לנגלי נאלץ לנטוש את המפציץ שלו וצונח בשדותיה המוריקים של טוסקנה הכבושה בידי הגרמנים. הוא נפצע קשה ומוצא מפלט בין הריסות כנסייה ובזרועותיה של סופיה בַּרטוֹלי. אבל את האהבה שניצתת ביניהם מערער מעשה בגידה.
כעבור כשלושים שנה שבה בתו של הוגו, ג'ואנה, מלונדון הביתה לאנגליה הכפרית כדי לארגן את סידורי ההלוויה של אביה. בין חפציו האישיים היא מוצאת מכתב סגור הממוען לסופיה.
ג'ואנה, שמתמודדת עם טראומה אישית, יוצאת למסע בטוסקנה במטרה להבין את קורותיו של אביה – ואולי גם להבין את עצמה. עד מהרה היא מגלה שיש מי שמעדיפים שהעבר יישאר קבור, אבל היא כבר הרחיקה לכת מכדי שתוכל עתה להרפות...
ריס בּוֺאֶן מחברת רבי-המכר של "הניו יורק טיימס" ו"הוול סטריט ז'ורנל", זכתה בשלל פרסים וביניהם ה"אגתה" וה"אדגר". בוון נולדה באנגליה, למדה באוניברסיטת לונדון, ועכשיו מחלקת את זמנה בין צפון קליפורניה לאריזונה.
****
"העלילה המרתקת נטוותה ביד אמן ומחזיקה את הקורא במתח עד לסוף הספר. זהו מסע מהנה בנופיה של טוסקנה, והקוראים יצטערו להיפרד ממנה." – RT Book Reviews
"עלילת הרומן כתובה היטב והדמויות כל כך כובשות עד שהקורא כמעט מרגיש שהוא יושב וחולק איתן כוס קיאנטי. –Historical Novel Society
"הרומן הזה יכבוש את הקוראים עד הסוף". – פורטלנד בוק ריוויו
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
78 .40 לחברי מועדון
+ -
שם:
הילד הטוסקני
מחבר:
ריס בואן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011324232
מוציא לאור/ספק:
הוצאת פן
ביקורות
 • לי יניני 3 בנובמבר 2018

  מרבה ידע מרבה מכאוב - ממליצה בחום  הספר מגולל על פני שני צירי זמן:

  א) מדצמבר 1944 עד אביב 1945.
  ב) אפריל 1973 עד יוני 1973.

  מה קרה בדצמבר 1944?

  הוגו לנגלי נשוי פלוס ילד, נאלץ לנטוש את מפציץ הבריסטול בלנהיים, עקב פגיעה בכנף השמאלית, כשאש הלהבות ליחכה את פני מטוסו.

  למרות שכל השטח נשלט על ידי הגרמנים, ההימור היחידי הוא; לנטוש וזה עדיף על צליה. הוגו הושיט יד למצנח וצנח. כאב חד ברגלו השמאלית אותת לו שהצליחו לירות בו!

  בכל עת הצניחה מטה הוגו קיווה להילכד בתוך ענפי עצים. ליבו הלם בחזהו עד כדי כך, שהוא חשב ששומעים את ליבו למרחקים.

  הוגו נוחת בשום מקום! להפתעתו - נוחתת סופיה ברטולי, ומוצאת לו מקום מחסה במנזר לא פעיל, שהופצץ על ידי הגרמנים. סופיה גדלה בבית יתומים. נישאה לגוידו שגויס לאפריקה בטרם שבנם המשותף נולד. לא היה לה קשר עם בעלה מאז שגויס, והיא נותרה עם בנה ואם בעלה בכפר סן סלווטרה (הקו הגותי, קו ההגנה הגרמני מצפון ללוקה-טוסקנה).

  בציר הזמן השני; ג'ואנה גדלה בבית שמרני. הוריה חשבו שיחסי מין מקיימים רק בליל הכלולות, בעוד ששאר העולם נהנה מאורגיות, חופש הדיבור, הלבוש ואהבה חופשית. האם נפטרה כשג'ואנה הייתה בת אחת עשרה. היא המשיכה להתגורר עם אביה בבית ענק, שהיה שייך לבני לנגלי מדורי דורות. כג'ואנה עזבה לאוניברסיטה האב המשיך להתגורר באותו בית לבד. אביה בעל תואר אצולה שימש כמורה לאומנות בבית-הספר לנגלי שנבנה בסמוך לביתו.

  אך החיים מסתיימים, והיא התבשרה על מותו של אביה. סיבה שאילצה את ג'ואנה לבקר במקום ילדותה. היא גילתה שאביה נמצא בשטח בית הספר, וגופתו נמצאה על ידי מנהלת בית-הספר, כשטיילה באותו בוקר עם הקוקר ספנייל שלה. בד בבד ביקשה ממנה מנהלת בית הספר, לפנות את דירתו מחפציו של המנוח לטובת מורה חדש.

  במהלך פינוי החפצים, ג'ואנה מצאה מכתב שיועד לסופיה ולא נשלח לייעדו. הסקרנות החלה לכרסם בקרבה... מי זו סופיה? למה המכתב לא נשלח? מי זה הילד שמוזכר במכתב "הילד שלנו"? השאלות הללו גרמו לג'ואנה לצאת למסע משלה, ולחקות אחר קורות חיי אביה. המטרה: ביקור בטוסקנה!

  במהלך הביקור היא חושפת את עברו של אביה, מתחבבת על בעלת הפנסיון וביתה של בעלת הפנסיון, יוצרת קשר עם תושבי הכפר, פוגשת את רנצו, ושניהם יחדיו חושפים את הקשר המסתורי בין הוריהם.

  ג'ואנה אף מוצאת מכתב לא חתום, בין חרכי תריס חלון חדרה, שמעורר את סקרנותה, ואפילו נאלצת להיחקר, בעקבות רצח שבוצע סמוך לחדרה בפנסיון בו התארחה.

  שיטת הכתיבה בשני צירי זמן נדושה. בשיטת כתיבה זו, בדרך כלל מכתבים ומסרים מובילים את הציר השכן, כאשר הפתרון לתעלומת המסתורין מופיע בציר המוביל.

  הספר נגמע במהירות, הקריאה בו קולחת ושואבת ואפילו מנוקדת ברגעי מתח.

  קצת קשה להיפרד מהספר בגלל הנופים, האוכל, וטפטוף משפטים בשפה האיטלקית שאני מתגעגעת אליה.

  בשורה התחתונה: "כִּי בְּרֹב חָכְמָה - רָב כָּעַס, וְיוֹסִיף דַּעַת - יוֹסִיף מַכְאוֹב". (קהלת א' פסוק י"ח)

  ובארבע מילים: מרבה ידע מרבה מכאוב!

  תיהנו, ממליצה בחום.

  לי יניני


כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?