תא עשרים ואחד

תא עשרים ואחד

רוסלנד אנדרס והלסטרום ביורג

תא עשרים ואחד / רוסלנד אנדרס והלסטרום ביורג

פעמיים רוסלנד והלסטרום בבקשה

לאחר שספרם הראשון שתורגם לעברית – שלוש שניות – היה לאחד הספרים הנמכרים בישראל בשנת 2012 על פי נתוני רשתות הספרים, סלע ספרים שמחה לבשר על שני ספרים נוספים מאת הסופרים השבדים אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום, שיראו אור בעברית בזה אחר זה: תא 21 ושני חיילים.

כמיטב ספרי המתח של רוסלנד והלסטרום, גם תא 21 מתאר עולם שרובנו לא יודעים עליו דבר. בכישרונם המופלא והייחודי הם צוללים הפעם אל העולם האפל והאכזרי של סחר בנשים, ויוצרים עלילה יוצאת דופן על אובדן, התמכרות ונקמה, שמתרחשת בעולם התחתון של שטוקהולם. הספר ראה אור בשבדיה בשנת 2005 ותורגם לעברית מאנגלית בידי מעין זיגדון.

גיבורות הספר הן לידיה גראיושקאש ואלנה סליודורבה שעד לפני שלוש שנים היו שתי נערות בנות 17 מליטא, בתולות ומלאות תקווה לעתיד טוב יותר, לאחר שהובטחה להן עבודה טובה במדינת רווחה סקנדינבית. עכשיו, בדירה מעוצבת בשטוקהולם, הן שפחות מין שנדרשות לשרת לפחות 12 לקוחות ביום, אחרת ייאלצו לשאת בתוצאות אלימות.
כשהזדמנות מקרית מאפשרת להן לצאת לחופשי לאחר שלוש שנים, הן ממהרות לנצל אותה. שתיהן לא מודעות לכך שהחופש ידרוש מהן להחליט מה עליהן לעשות – האם לנקום את שנות השבי, או לחזור הביתה, לקלייפדה, ולנסות למחוק את עברן. ההחלטה שיקבלו תציב את שוטרי משטרת שטוקהולם ובראשם הבלש אוורט גרנס מול דילמות ערכיות שיחייבו אותם להעריך מחדש את אמות המידה המוסריות שלהם.

בעוד כשלושה חודשים – ולפני כל העולם כמעט – ייצא לאור בעברית שני חיילים, ספרם האחרון של רוסלנד והלסטרום, שראה אור עד כה רק במדינות הסקנדינביות (זכויות התרגום שלו נמכרו ליותר מ-30 מדינות עד כה). הספר, שתורגם לעברית משבדית בידי יעל צובארי (עריכת תרגום: ענת לויט), היה בין חמשת המועמדים הסופיים לפרס האקדמיה בשבדיה למותחן הטוב ביותר לשנת 2012. אגב, בשבוע הראשון לצאתו לאור כבש שני חיילים את המקום הראשון בארבעת רשימות רבי המכר המתפרסמות בשבדיה (אודיו, דיגיטלי, כריכה רכה וכריכה קשה).

סלע ספרים מחזיקה בזכויות התרגום לעברית של ארבעה ספרים נוספים מאת אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום והם יראו אור בשנתיים הקרובות.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 99.00 ₪
מחיר באתר 89 .10
במחיר מיוחד לחברי מועדון
79 .20 לחברי מועדון
+ -
שם:
תא עשרים ואחד
מחבר:
רוסלנד אנדרס והלסטרום ביורג
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
015350032
מוציא לאור/ספק:
סלע ספרים
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?