החיים שנועדו לי

החיים שנועדו לי

קריסטין הרמל

שתים-עשרה שנים לאחר מותו של בעלה האהוב פטריק, קייט, תרפיסטית במוזיקה, מתכוננת להמשיך סוף-סוף בחיים שלעולם לא יהיו מושלמים עם הארוס החדש שלה, דן. אלא שמיד לאחר האירוסים היא מתחילה לחלום חלומות מציאותיים להפליא על החיים שהיו אמורים להיות לה לו פטריק היה חי. מטרידה עוד יותר היא העובדה שלכמה מהפרטים בחלומות האלה יש אחיזה בחיים האמיתיים. רק פיסת פאזל אחת אינה מתאימה: בחלומות מופיעה בת בשם האנה, פסנתרנית מחוננת וכבדת שמיעה.

במהלך מאמציה לפענח את החלומות, תוהה קייט אם חייה בחלום טובים מאלה שבמציאות. היא נרשמת לקורס בשפת הסימנים ומתחילה לנווט את חייה בנתיב אחר. היא מבינה שלפניה בחירה בלתי אפשרית: לדבוק בעבר האבוד, או לאמץ אל לבה עתיד בלתי ידוע. החיים שנועדו לי הוא רומן סוחף על המאבק לשחרר כשהזיכרונות מסרבים להרפות מאיתנו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
החיים שנועדו לי
מחבר:
קריסטין הרמל
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011323559
מוציא לאור/ספק:
הכורסא
ביקורות
 • גלית 15 בספטמבר 2018

  החיים שנועדו לי

  אחד החזקים שקראתי לאחרונה!!! מומלץ!!!

 • רותי כהן 31 באוגוסט 2017

  החיים שנועדו לי

  ספר יפה ומהנה

 • לי י ניני 8 בפברואר 2017

  ספר קליל ומהנה

  "כל החלומות שלנו יכולים להתגשם, אם יהיה לנו את האומץ לרדוף אחריהם." (וולט דיסני)

  כך זה מתחיל..."השעה היתה 11:04 כשפטריק נכנס הביתה בלילה האחרון ההוא לפני כמעט שתים-עשרה שנים..."

  קייט בת 28 ופטריק בן 29 נישאו לפני ארבעה חודשים. היא עסקה בתרפיה במוזיקה לילדים עם צרכים מיוחדים, והוא כיועץ לניהול סיכונים. האיחור לא היה בגלל שפטריק "נתקע" בעבודה, אלא הוא בילה עם קנדיס בלזאר, חברתו לשעבר, שעבדה כברמנית בבר במידטאון.

  כזוג אוהבים טריים, הכעס לא נמשך לאורך זמן, ובבוקרו של יום המחרת "השמש זרחה בשמיים". לאחר ריצת בוקר שגרתית, וכשקייט חזרה לביתה בקומה החמישית, בעודה עוד מתנשמת מהריצה, היא מצאה שני שוטרים ליד דלת הדירה...וכאן מתחילה חוליה חדשה בשרשרת החיים.

  לפתע השמים התעטפו בעננים אפורים, וקרני השמש שהאירו את הבוקר הנפלא נבלעו ... פטריק נפטר בתאונת דרכים בדרכו ללקוח חשוב.

  כדי לנסות לחיות מחדש ולאחות את השברים, זמן קצר לאחר מותו של פטריק, קייט עזבה את הדירה שחיו יחדיו.

  דן-האדם הראשון שלקייט היה קשר, לאחר שאיבדה את פטריק. הוא היה נשוי שלוש שנים, והנישואין הסתיימו כאשר "היא" בגדה בו עם הבוס שלה.

  את הצעת הנישואין לקייט, דן הציע ביום שהיא מתבשרת על כך שלא תוכל ללדת.

  מסיבת ההפתעה שדן הכין לקייט, לא הצליחה למחוק מחייה של קייט את פטריק. עוד באותו לילה, חלומות מציאותיים התחילו לבקר את קייט ... מלבד הופעותיו של פטריק בחלומותיה, מתווספת ילדה בשם האנה שהיא מוזיקלית, מנגנת בפסנתר וכבדת שמיעה.

  ככל שהעלילה מתקדמת החלומות הופכים למטרד, במיוחד כשיש להם אחיזה בחיים המציאותיים. בנוסף, לא ברור כיצד הילדה האנה, שמופיעה בחלומותיה קוראת לקייט א-מ-א, שכן לקייט ופטריק לא היו ילדים...

  בהשפעת החלומות קייט נרשמה לקורס בשפת הסימנים, הכירה את אנדרו שהיה מתנדב בעמותה, שבהמשך מסתבר שהוא עצמו חווה טרגדיה.

  באמצעותו של אנדרו, קייט התחילה להתוודות לילדים בבתי אומנה, והחלה לחוש יותר טוב עם "החיים שנועדו לה"...

  לאחת מהילדות מבתי האומנה, יש תפקיד משמעותי בעלילה שמה אלי.
  אלי, ילדה בכתה ז'. בשנתיים האחרונות יצאה ונכנסה לבתי אומנה. עם האבא אין לה קשר, והאם נעצרה מספר פעמים עקב עבירות סמים. רק לאחרונה האם סיימה תוכנית גמילה מסמים, ועמדה לקבל משמרות על ביתה.

  את עיקרי תורת הסימנים למדה קייט מאנדרו: צורת היד, מיקום הסימן, כיוון כף היד, התנועתיות, וכל המרכיבים הללו כללו הבעות פנים ותנועות פה.

  ככל שהעלילה מתקדמת, אנדרו ואלי תופסים חלק חשוב בחייה של קייט, ואת ההמשך אשאיר לכם...

  הסופרת הרכיבה כאן עלילה משני מסלולים: קייט המציאותית עם תמיכה משפחתית, וקייט של עולם החלומות. את שני הסיפורים גוללה בשני קווים מקבילים מסקרנים כשלעצמם.

  אובדן של אדם קרוב הוא לא קל, וההתמודדות היא אינדיבידואלית. קייט בחרה להתמודד עם האובדן דרך חלומותיה, שהפכו למוחשיים, וסייעו לה במציאת הדרך בחיים המציאותיים.

  לאורך כל העלילה ניתן לחוש ולגעת "בעצב", ומאידך באותה נגיעה יש גם "תאי תקווה". קייט נשמה את החלומות, ודרכם גילתה את "החיים שלהם היא נועדה".

  בעלילה יש לא מעט תובנות להלן ציטוטים לטעימה:

  עמוד 93: "תמיד אמרתי שהחיים קצרים מדי בשביל לדחות חלומות."

  עמוד 168: "אובדן של מישהו משאיר אותנו עם חלל ריק-בלב ובחיים. אני מבינה את זה. לא נראה לי שאפשר להתגבר על אובדן כזה. אבל אני חושבת שאפשר להשלים עם זה".

  עמוד 323: "אני חושב שחיים שלא לוקחים בהם סיכון רגשי למען הדברים החשובים באמת אינם חיים שראוי לחיות."

  ספרה הקודם "המתיקות שבשכחה" קיפל בתוכו שני סיפורי חיים, עבר והווה ונע על שני צירים. גם בספר הנוכחי תמצאו דפוס כתיבה דומה. בסופו של הסיפור הנוכחי, הסופרת נטעה עץ אופטימי, ולכן עם סיום הקריאה, ישנה הרגשה של תקווה, אופטימיות וגם לא מעט הוליוודיות.

  לדעתי הספר "החיים שנועדו לי" נופל מעט מקודמו, ומאידך גיסא, אם מתעלמים מהחסרונות של דמויות שטוחות, לא עמוקות או מיותרות, אפשר בהחלט להתענג עליו.

  ממליצה למי שאוהב קצת להתפלש ברומנטיקה ועולם הפנטזיות...וחגיגה לאוהבי הספרים הקלילים, שלא נשארים לאורך זמן על השידה שלצד המיטה...
  לסיום, מתוך עמוד 254: "החיים וכל שנייה מהם הם מתנה". מסכימים?
  לי יניני

 • בר 4 בפברואר 2017

  אהבתי.

  מעניין ומיוחד במינו. הקריאה זורמת.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?