התמונות שעל הקיר

פתאל קופרווסר ציונית

הרומן התמונות שעל הקיר מתאר את סיפור חייה של נוּרִיָה ומערכת היחסים המורכבת בינה לבין משפחתה הקרובה. נוריה, שמרדה בכללי החברה, כשסירבה להינשא לבן דודתה, אף שאמו טענה שיש לו זכות ראשונים עליה, יוצאת גם נגד התפיסה שמקומה של האישה בביתה, ומחליטה להתפרנס בכוחות עצמה כמרפאה עממית. היא נישאת לבחיר לבה, אדוור, אך ציפיותיה, שכאיש ספר ינהג בה באופן שונה מהמקובל בחברה, נכזבות. היא מנסה להגשים את חלומותיה באמצעות בניה, בסיועה של זמרת מפורסמת בבגדאד, שמסתירה סוד על חייה הקודמים. מרדנותה של נוריה מעמידה לה שונאים מקרב משפחתה, המטילים עליה קללה, וזו גורמת, בראיית נוריה, לרצף האסונות שפוקדים אותה. על אף זאת היא ממשיכה להאבק בגורל וזוכה לנחמה.

דרך סיפורה של נוריה, מתאר הספר את החיים ברובע היהודי העתיק בבגדאד, שבתיו הישנים כלואים בתוך סמטאות צרות ותושביו משמרים את מסורותיהם הודות לנורמות ולערכים חברתיים שנוהגים ברובע זה מאות בשנים. החברה במקום מטילה כבלים ואיסורים על בני המשפחה הצעירים, נותנת עדיפות להולדת בנים על פני בנות ומאמינה, מצד אחד, בגורל שנקבע מראש, אך, מצד שני, גם בכוחם של הקללות, הקמיעות, הכשפים וההשתטחות על קברי צדיקים לשנות את הגורל. ברקע – התמורות החברתיות והפוליטיות שעוברת עיראק ועמה הקהילה היהודית במחצית הראשונה של המאה העשרים אשר הביאו לעליית רוב היהודים מעיראק לישראל ב- 1951.
ציונית פתאל-קופרווסר, ילידת פתח תקווה ובת להורים שעלו לארץ מעיראק. סא"ל (מיל), שירתה באמ"ן ובתיאום הפעולות בשטחים. מתמחה במחקר ההיסטוריה של המזרח התיכון. זהו רומן הביכורים שלה.
מחיר קטלוגי 69.00 ₪
מחיר באתר 62 .10
+ -
  • אליהו פטאי בן סלאח. 4 באוקטובר 2017

    הספר האמיתי ביותר שקראתי לאחרונה ..

    אני יליד עיראק בשנת 1951 .הספר מתאר בדיוק של אחד לאחד את חיי משפחתי משני הצדדים . מצד אבא ומצד אמא. לצערי שנים רבות התביישתי בהיסטוריה של "העיראקים " עם האמונות התפלות ורודנות מצד הגברים גם אלה חדלי אישים .כעסתי מאד על משפחתי שנידתה וחרימה אותי לאחר שנשאתי לאשה "לא עלינו" אשכנזיה ולא מדמינו . אכן קראתי את הספר בשקיקה .בלי יכולת להפסיק . כאשר עיניי דומעות וליבי ממאן להינחם. כאילו כתבתיאת קורות חיי האמיתיים. אני מודה לסופרת שהביאה לריגוש מדהים . סוף סוף הצלחתי להעביר לרעייתי את תחושותיי ללא צורך להתבייש . שמחתי לקרוא את שמות הגיבורים שהם דומים לאנשי משפחתי גם בצליל וגם באופי פרט לאדוואר שאותו שנאתי כבר מהדף הראשון.כמובן שהתאהבתי בנורייה שזה שמה של דודתי .
    בקיצור אהבתי מאד את הספר . אני ממתין בכליןן עיניים לספרה של ציונית פתאל .יישר כח וחזק ואמץ . מי ייתן שאוכל להתרגש שנית .
    תודה רבה .

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?

שם:
התמונות שעל הקיר
מחבר:
פתאל קופרווסר ציונית
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
014561001
מוציא לאור/ספק:
קוראים