ירושלים האחרת

ירושלים האחרת

עמית פוני

"אני רוצה להיות הילד הראשון שמתעורר בירושלים האחרת."
בחמישים השנים האחרונות עברה ירושלים שלוש אינתיפאדות, גל הגירה חיובי, גל הגירה שלילי, תנופת בנייה לצד הקפאת בנייה, מאבקים חברתיים, מאבקים סביבתיים ופרשיות שחיתות. מרכז העיר שלה קרס והתאושש. תפיסות תכנון השתנו אחת אחרי השנייה. מיזמים מגלומניים שורטטו בה, מקצתם התממשו. שכונות חדשות קמו, אחרות נותרו על הנייר בלבד. אלו תהליכים שבערים אחרות לא קורים גם במאה שנה.
בשנים האחרונות הולכים וגוברים הקולות המייצגים ירושלים אחרת מזו שהתרגלנו להכיר. זו ירושלים שבה צומחות תופעות חברתיות מרתקות, מתגבשים זרמים חדשים, חוברות להן קואליציות מפתיעות ועולים בה כוחות חדשים. כל אלו משפיעים על העיר ומשנים את פניה.
עמית פוני-קרוניש, יליד ותושב ירושלים, ראש המינהלת להתחדשות עירונית בירושלים ופעיל בחברה האזרחית בעיר. לצד העיסוק בבניינה של ירושלים עמית פוני-קרוניש עוסק בכתיבתו בירושלים ממגוון נקודות מבט: דימוי העיר, תכנון העיר ופיתוחה הכלכלי, סוגיית ההגירה מירושלים ואליה והפעולות שנעשות לשמירת צביונה הרב-גוני של הבירה. זהו ספרו הראשון שבו הוא מבקש להישיר מבט אל סוגיות ונושאים אלו, מבלי ליפול למלכודת הקלישאות המקובלת בשיח על ירושלים.
ירושלים האחרת: מחשבות על עיר הוא ספר לאנשים שמתאמצים בירושלים, אינם מסתפקים בשבועות אמונים ל"בירת הנצח" ומאמינים שירושלים יכולה להיות עיר טובה לכל תושביה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 56 .40
+ -
שם:
ירושלים האחרת
מחבר:
עמית פוני
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010140645
מוציא לאור/ספק:
סטימצקי
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?