מחול ואפר

מחול ואפר

איימי הרמון

איטליה, 1943. מרבית המדינה נכבשה על ידי גרמניה וסכנה איומה מרחפת מעל האוכלוסייה היהודית.
כשאווה רוזלי ואנג'לו ביאנקו היו ילדים, הם גדלו באותה משפחה, אבל הנסיבות והדת הפרידו ביניהם. השנים חלפו, והשניים התאהבו זה בזה, אבל הכנסייה קראה לאנג'לו ולמרות רגשותיו העמוקים כלפי אווה, הוא בחר להיות כומר.
כעבור למעלה מעשור, אנג'לו הוא כומר קתולי ואווה מוצאת את עצמה אבודה מבלי לדעת למי לפנות. כשהגסטפו מתקרב, אנג'לו מחביא את אווה בין כותלי המנזר ושם היא מגלה שהיא אחת מיהודים רבים שהכנסייה הקתולית מסתירה.
אבל אווה אינה מסוגלת להסתתר בדממה ולחכות לישועה, בעוד אנג'לו מסכן את חייו כדי להציל אותה. העולם שסביבם נתון במלחמה, ורבים כל כך זקוקים לעזרה – ואנג'לו ואווה מוצאים את עצמם שוב ושוב נאלצים להתמודד עם מצבים קשים, ולקבל החלטות קשות ביותר, עד שהגורל והמזל נפגשים ומעמידים אותם בפני הבחירה הקשה מכולן.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -
שם:
מחול ואפר
מחבר:
איימי הרמון
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
017510023
מוציא לאור/ספק:
אהבות
ביקורות
 • לי יניני 28 בינואר 2018

  מצויין

  "כנגד כל הסיכויים"

  בצירוף מקרים קראתי את הספר הנוכחי, במהלך הסופ"ש הצונן, והסקירה נכתבה ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה – 27 בינואר. (זהו התאריך שבו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ בידי הצבא האדום).

  איימי הרמון הקדישה את הספר "מחול ואפר" לרב נתן קאסוטו. כשפרסמו את חוקי הגזע באיטליה, על הרב נתן קאסוטו נאסר לעבוד במרפאה הציבורית כרופא, והותר לו "לפנים משורת הדין", להיווכח בניתוחים כרופא משקיף בלבד.

  כשהנאצים כבשו את פירנצה הרב פינה את משפחתו למנזר. אודות לתושייתו משפחתו ניצלה, וברבות הימים אשתו חנה וילדיהם עלו לישראל. (חנה שרדה את מחנה הריכוז, אך לרוע המזל חנה קאסוטו נספתה בטבח "שיירת הדסה" ב-13.4.1948).

  בעקבות הלשנה, הרב נתן קאסוטו נעצר על ידי הנאצים ב-26 בנובמבר 1943, ומאותה צעידת המוות הוא לא חזר...

  סיפור העלילה אותו מגוללת איימי הרמן, מועיד את הקורא עם תקופה היסטורית מזעזעת ומחרידה של הכחדת העם היהודי! זה בדיוק מסוג הספרים שאני אוהבת לקרוא, במיוחד כשהתוכן טומן בקרבו תכנים, ועובדות היסטוריות שמותירים חותם על הקורא.

  העלילה כאן היא עוצמתית, מטלטלת, מרתקת, מרגשת, מהפנטת ושואבת. אלה המילים שעלו לי בעת שכתבתי את הסקירה, ואם היו עוד מילים הייתי מוסיפה.

  הספר ערוך בפרקים קצרים, כתוב בגוף ראשון ושלישי, וביניהם מובאים קטעים מיומנה של אווה. יומניה מכילים את סדר יומה, ורגשותיה לאנג'לו על רקע המאורעות ההיסטוריים. לקראת הפרקים האחרונים של הספר אנג'לו ממשיך את יומניה.

  סופו של הספר קצת מאולץ, אך בימים שהעולם השתגע הכול יכול לקרות ומה זה משנה בכלל.

  האפילוג שנכתב בגוף ראשון על ידי אווה – בת שבת רוזלי ביאנקו מקסים וסוגר את המעגל.

  זהו ספר על שני אנשים שונים שעוברים את הגבול באמונתם והופכים לגוף אחד, ומנגד סופרת שעשתה עבודת מחקר מקיפה על יהדות איטליה, ותקופת מלחמת העולם השנייה. הכריכה שעוצבה על ידי חן יאקה שומרון מצויינת. לא יכולתי לחשוב על כריכה מתאימה מזו. הצלב, המגן דוד, על רקע הנוף המשדרים עצבות ויגון, בשילוב של מים... מקור החיים, המסמלים תקווה, והכל יחד תואם לתכולת הספר.

  אני ממליצה בחום בעיקר לתלמידים/מחנכים ומבקשת, אנא תתעלמו מטעויות הסופר והגהה הלא מוקפדים תתרכזו בעיקר!

  בשורה התחתונה: מצויין לאוהבי הרומנים ההיסטוריים.
  לי יניני
  נ"ב: לא לחינם נבחרו השמות לדמויות הראשיות... את סיפורה של בת שבע המקראית, אשתו של אוריאל החיתי כולנו מכירים ומאידך, השם אנג'לו ביאנקו... לא סתם מלאך, אלא מלאך לבן... שאפו לסופרת!


  סקירה מורחבת ניתן לקרוא ב-
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=104720כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?