קופסה שחורה מהד' חדשה

קופסה שחורה מהד' חדשה

עמוס עוז

"למה כתבתי לך על הנשכחות האלה? לגרד צלקות עתיקות? לחטט לחינם בפצעינו? לפענח קופסה שחורה? להכאיב לך מחדש? לעורר את געגועיך? אולי גם זו תחבולה ללכוד אותך שוב ברשתי? אני מודה בכל ששת סעיפי האישום. אין לי נסיבות מקילות. לבד אולי מאחת: אני אהבתיך.."

רומן המכתבים הידוע של עמוס עוז מנסה לפענח את פרשת נישואיהם האומללים של אילנה ואלכס, ואת פשר התכחשותו לבנם המשותף. היא נישאה מחדש וגרה בירושלים, אלכס גר בשיקאגו, ואחרי שנים של נתק ביניהם אילנה כותבת לו - ופותחת בכך סודות ישנים, עלבונות ושקרים. לתכתובת הענפה - עשרות מכתבים ומברקים - מצטרפות דמויות נוספות: בנם בועז, בעלה השני של אילנה, אחותה רחל ועורך דינו של אלכס, כל אחד כותב בסגנונו הייחודי ומוסיף עוד נדבך לדרמה המהפנטת הזאת.
המכתבים חושפים בהדרגה עלילה נפתלת ופצעי עבר, חשבון נפש שאינו יכול אלא להיכתב, ואהבה שמבקשת
חסד אחרון.

קופסה שחורה, הנחשב להישג לשוני נדיר, ראה אור לראשונה בשנת 1986. כעת יוצא הספר לאור במהדורה מיוחדת ומעוצבת, במסגרת הסדרה החדשה של כתבי עמוס עוז.


עמוס עוז, חתן פרס ישראל לספרות, הסופר הישראלי המוכר והנקרא ביותר בעולם, זכה בפרסים ספרותיים בינלאומיים רבים, ובהם פרס גתה, פרס היינה ופרס נסיך אסטוריאס. ספריו תורגמו לשלושים ושבע שפות
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 88.00 ₪
מחיר באתר 79 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
75 .24 לחברי מועדון
+ -
שם:
קופסה שחורה מהד' חדשה
מחבר:
עמוס עוז
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010072188
מוציא לאור/ספק:
כתר
ביקורות
 • עומר 17 ביולי 2019

  ספר סוחף,ססגוני,מהמם

  המחברת(להירי) מיטיבה לתאר את את השתלבותם והתערותם,של המהגרים בחברה המערבית,היא עושה זאת,באמצעות תיאור החיים היום יומיים של משפחה הודית,משפחת גנגולי אשר גרה בארצות הברית,והדרך שבה התמודדה באינטלגנציה רבה,ובאופן מרשים עם סיטואציות שונות,אשימה גנגולי,תמיד חשה געגועים עזים כלפי קרוביה בהודו,וכלפי המולדת שלה.
  בספר הזה,שמו של האדם,במיוחד גוגול גנגולי, מהווה חלק מהותי ובלתי נפרד מזהותו,ומעצב את אישיותו,יחד עם זאת, הוא נקשר לחוויות קשות שחווה אביו.
  הספר נע בקצב דינמי,ומסחרר בדומה לרכבת שנסע בה גוגול לעיתים קרובות.
  למען האמת,זו הפעם הראשונה שאני קורא אחד מספריה של להירי,אני חייב להודות,שהיא די הצליחה,לגרום לי להתמוגג,ולהיות מוקסם,מסגנון הכתיבה הייחודי שלה.
  שפה קולחת,עלילה מרתקת.
  מומלץ בחום.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?