החיים החדשים של לילי שפרד

החיים החדשים של לילי שפרד

רייצ'ל ריס

"רומן מפתה שילכוד את הקוראים מהעמוד הראשון עד לאחרון" – בוקליסט
החיים של לילי שפרד חייבים להתחיל מחדש. גם אם יהיה עליה לעזוב את בריטניה ולהפליג עד אוסטרליה. גם אם תותיר מאחור הורים מודאגים. אין לה ברירה. היא חייבת להימלט מהזיכרון ההוא, מהגבר שרצה ממנה יותר מדי, מהפרידה האיומה מחברתה הטובה.
השנה היא 1939. אירופה על ספה של מלחמת עולם, ולילי יוצאת להפלגה שתשנה את חייה. בעוד מספר שבועות תגיע לאוסטרליה הרחוקה, שם תחפש עבודה במשק בית, אבל עד אז – במובלעת נטולת החוקים שההפלגה מאפשרת – היא חיה חיים שאין בהם מעמדות חברתיים, עבר אפל או עתיד קודר. לפתע נגלה בפניה עולם של נופים אקזוטיים, שמלות מהודרות ואפילו סיפור אהבה שלא היה יכול להתקיים בשום מקום וזמן אחרים. וסודות. בהחלט. אלה גם חיים של סודות, כי לכל מי שנמצא על הספינה הזאת יש מה להסתיר.
החיים החדשים של לילי שפרד הוא רומן היסטורי סוחף שקשה מאוד להניח מהיד. דמויותיו נעות בו וגדלות בו ומשתנות בו לנגד עינינו. ולא כולן יסיימו את המסע.
החיים החדשים של לילי שפרד מאת רייצ'ל ריס זכה לשבחי הביקורת ולאהדת הקוראים, וזכויות התרגום שלו נמכרו למדינות רבות.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
83 .79 לחברי מועדון
+ -
שם:
החיים החדשים של לילי שפרד
מחבר:
רייצ'ל ריס
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010200070
מוציא לאור/ספק:
תכלת הוצאה לאור
ביקורות
 • נורן 27 באפריל 2019

  ספר מעולה

  ממש כמו שכתוב מרתק !!

 • לי יניני 25 במרץ 2019

  סוף לא צפוי

  החיים החדשים של לילי שפרד-רייצ'ל ריס
  Dangerous Crossing-Rachel Rhys
  חוות דעת אישית/לי יניני


  על הכריכה האחורית נכתב "רומן היסטורי".... לא הייתי מגדירה את הספר "החיים החדשים של לילי שפרד" כרומן היסטורי. כן הייתי מגדירה אותו כסיפור שנכתב בהשראת אירועים אמיתיים.

  בשנת 2015 רייצ'ל ריס חיטטה במדפי הספרים של אימא שלה וניתקלה במחברת ספירלה. הכריכה של המחברת היתה מעוטרת בתמונה של אישה צעירה משנות השלושים, כשהיא ניצבת על סיפונה של אונייה. דפדוף במחברת גולל את סיפורה של אישה שניצלה את חבילת הסיוע בהגירה לאוסטרליה, שבזמנו הציעה ממשלת בריטניה, לכל מי שמוכנה לעסוק במשק בית, בבתים שבבעלות משפחות בריטיות.

  ג'ואן, החברה של האם תיעדה הפלגה של חמישה שבועות, מעת צאת האונייה מחופי בריטניה לאוסטרליה דרך נמלים שעגנה. באותה מחברת היא כתבה יומן על האווירה באונייה, מעמדות חברתיות, מגוון האנשים, החברויות, המתחים ביניהם, מסיבות קוקטייל, נשפים, סודות, רומנים שנרקמו באונייה, ונופים אקזוטיים שובי לב בנמלים שהאונייה עגנה בהם.

  כל המסע החל ב-1938, אך רייצ'ל ריס החליטה להצמיד את המסע לשנת 1939. תחילת המסע החל כחמישה שבועות לפני תחילת מלחמת העולם השנייה, כשאירופה על סף שינוי מהותי ואיום מלחמה מרחף מעליה. על בסיס היומן רקמה רייצ'ל ריס את הספר "החיים החדשים שלילי שפרד".

  רייצ'ל לקחה את החרות שכל סופר לוקח לעצמו, ותיבלה את הספר בדמויות בדיוניות ואירועים. במהלך כתיבת הספר היא תחקרה נשים שניצלו את חבילה הסיוע, ולכולן הייתה תקווה אחת" "עתיד טוב יותר".

  וכך זה מתחיל: "4 בספטמבר 1949, סידני, אוסטרליה.... האישה יורדת בכבש האונייה, דחוקה בין שני שוטרים. כפות ידיה אזוקות לפניה והגברים לופתים חזק את זרועותיה, אבל גבה ישר ומתוח, כאילו עמוד הדגל המתנוסס בחרטום האונייה מחזיק אותו במקומו...."

  מי זו האישה הזו? מה היא עשתה? למה היא אזוקה ודחוקה בין שני שוטרים? סקרנתי אתכם?

  הדמות הראשית שמאכלסת את הספר הזה הינה לילי שפרד. לילי נמלטה מסוד נורא בתקופה שאירופה נמצאה לקראת ניתוח שותת דם, וכשלילי שפרד עגנה בסידני שום דבר לא היה שוב אותו דבר כמו שהיה...ממה לילי נמלטה?

  הפרק הראשון והאחרון בספר מתחברים כסנדוויץ, ביניהם מגולל המסע במשך חמישה שבועות מ-29.7.1939 ועד 4.9.1939 שלכל יום הוקדש פרק.

  הכתיבה של רייצ'ל טובה, מרתקת ובמיוחד מצוינת במגוון הדמויות והמערבולות הבדיוניות שיצרה במסע הזה. אהבתי את הנאיביות של לילי וקטעי המידע שנחשפו תוך כדי הקריאה. כחובבת סרטים זה הרגיש לי כסרט. אני לא אופתע אם איזה תסריטאי ייטול את המשימה הזו לעצמו.

  תיאור קטעי הנוף שתוארו נפלאים ועושים חשק להירשם לקרוז ולטייל באותם מקומות. הדמויות מגוונות ומיוחדות כמו: אדוארד המוזר, מריה כץ היהודייה שברחה מוינה, ג'ורג פרייס הפשיסט עם התנהגותו המחוספסת, איידה החמודה, הלנה החייכנית, והזוג אליזה ומקס בעלי הממון. המשותף לכל הדמויות יחדיו וכל אחד לחוד: לברוח למשהו אחר וטוב יותר!

  קצבו של הספר מצליח ללכוד את הקורא ואוהבי המיסתורין ייהנו ממנו.

  שם הספר באנגלית: Dangerous Crossing שונה מהתרגום. במקרה הזה אני חושבת שהתרגום ל"החיים החדשים של לילי שפרד" הרבה יותר מתאים.

  לסקרנים, בשורה התחתונה: סוף לא צפוי.

  קריאה נעימה.
  לי יניני
  תכלת-הוצאה לאור, פרוזה-תרגום, מאנגלית: מור רוזנפלד, 376 עמודים, 2019

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?