בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים

אמיר גוטפרוינד

לא היו לזה סימנים מבשרים, שום התראה מוקדמת: יום אחד הוא פשוט הופיע בשיכון, והעולם השתנה. קראו לו יורם, היו לו עיניים בלי צבע וכישרון נדיר לצרות, והוא ליכד סביבו ארבעה חברים שיישארו יחד תמיד. או שלא. כי לפעמים ההיסטוריה בורחת מן המסלול שהותווה לה, כמו כלב שהשתחרר מרצועה.

בשבילה גיבורים עפים הוא סיפורה של קבוצת ילדים משיכון פועלים בחיפה – ילדים של שלהי שנות השישים, שנות הנס של מלחמת ששת הימים, שנות התרוממות הרוח והעתיד המבטיח.
"התוכנית הכללית," נזכר אריק, המספר, "היתה למשוך את שנת 1967, שנת הניצחון הגדול, הלאה והלאה, כמה שיותר. למה להחליף כשהכול כל כך נפלא?"
אבל התוכנית הכללית השתבשה, ואיתה גם התוכניות הפרטיות.

בשבילה גיבורים עפים הוא סיפור התבגרותם המשעשע והטרגי של חמישה נערים ומדינה אחת בעשורים מלאי התפניות שבין מלחמת ששת הימים לרצח רבין, והוא בעצם סיפור התבגרותנו אנו, הישראלים, כפי שהוא משתקף מן הפינה של שיכון אחד קטן ומופלא בשולי התמונה הגדולה.

בשבילה גיבורים עפים הוא רומן על אהבה: על מה שמפעיל ומכבה אותה, על אהבה לאנשים שפניהם מוכרים לך יותר מפניך שלך ושחייך כרוכים בחייהם יותר מכפי שתבין אי פעם. ובתוך כך הוא גם סיפור אהבה לאישה אחת יחידה במינה, זו שבשבילה גיבורים עפים.

אמיר גוטפרוינד מאיר בפנס הקסם שלו רגעים הנצורים היטב בזיכרון הלאומי לצד כאלה שלכאורה נשכחו – והנה הם שבים ומפציעים מלאי חיים מבין קפלי העלילה. הוא מחלץ מן ההיסטוריה אבני זיכרון קטנות אבל גם הופך בדרכו סלעים גדולים, ואת מה שהוא מוצא מתחתם הוא צורף לסיפור יפהפה ומחכים על קיומנו בארץ הזאת.

בשבילה גיבורים עפים הוא הרביעי בספריו של אמיר גוטפרוינד. ספריו הקודמים – שואה שלנו (פרס בוכמן 2001), אחוזות החוף (פרס ספיר 2003) והעולם, קצת אחר כך – זכו לתשואות המבקרים והקהל והציבו אותו בין החשובים והמסקרנים שבסופרי ישראל הכותבים כיום.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 116.00 ₪
מחיר באתר 104 .40
+ -
שם:
בשבילה גיבורים עפים
מחבר:
אמיר גוטפרוינד
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0003-13792
מק"ט:
010032693
מוציא לאור/ספק:
זב"מ
ביקורות
 • ענבל יפרח 24 בנובמבר 2018

  מדהים

  מודה ומתוודה שהגעתי לספר בעקבות הסדרה.ישנו דמיון קטן לסדרה.ספר מדהים.הכי ארוך שקראתי בחיי.כל מילה כתובה בו נשקלה לפני.התחברתי לגיבור הספר אריק.הלוואי והיה המשך

 • טלי 25 בספטמבר 2018

  ספר קסום

  סיפור מרגש ומיוחד שכתוב ברהיטות נוגה שמשאירה טעם של עוד.
  הספר ארוך אבל שווה כל דקה של קריאה.
  הלוואי שהיה ספר המשך.

 • שני ק. 24 בינואר 2017

  אחלה

  אחלה

 • רונית שאנן 24 בינואר 2017

  כמי שגדלה בנוה שאנן הזכרונות

  כמי שגדלה בנוה שאנן הזכרונות היו מרגשים - בקרתי עם המספר במחוזות ילדותי. אכן, ארוך מדי,גדוש מדי ועדיין עם קסם מיוחד.

 • יגאל 24 בינואר 2017

  ספר מדהים. מצחיק ושנון בטירוף.

  ספר מדהים. מצחיק ושנון בטירוף. מסוג הספרים שאתה קורא קורא - ופתאום מתפוצץ מצחוק. ארוך ... ומשעשע. חבל שהוא לא יותר ארוך. פשוט תענוג צרוף. ישר כח לסופר.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?