יום הדין

יום הדין

ליעד שהם

כשעורך הדין דורון שפירא שומע על הרצח, הוא מבין שכל התוכניות שלו עלו בעשן, ועכשיו החיים שלו בסכנה.
כשהשופטת ורד תדהר שומעת על הרצח, היא חשה הקלה.
סוף־סוף הסוד שלה בטוח.
כשהשוטר־לשעבר מיכאל גונן שומע על הרצח, הוא יודע שזה רק עניין של זמן עד שיגיעו לעצור אותו. ואז מה יקרה לתום?
כשראש משפחת הפשע, שמעון פארו, שומע על הרצח, הוא שואל את עצמו מי בדיוק מעוניין לעשות לו טובה, ולמה?
רצח אלים של פרקליטת מחוז חושף רשת סבוכה של קשרים ותככים, שגיבורי הספר נלכדים בה לבלי התר. תגובת השרשרת המתרחשת בעקבותיו מעמידה בסכנה את חייהם, חיי הקרובים להם, ועוד יותר מכך, את הסודות שהם מגינים עליהם בקנאות. העלילה הקצבית והנפתלת עוקבת אחריהם בעודם מנסים לנתק את הכבלים הקושרים אותם זה לזה וגוררים אותם לתהום: עורך דין מניפולטיבי המנצל את חולשת המערכת כדי לרפד את כיסיו, לוחם שחיתות שכל האמצעים כשרים בעיניו כדי לחשוף את מנגנוניה הרקובים, שופטת המוכנה לעשות הכול (כמעט) כדי להגן על בִתה מפני עברה, ומאפיונר מזדקן ונבגד.
יום הדין הוא רומן מתח מורכב ועכשווי על מחירם של סודות והזדמנויות שניות, כמו גם על הורות, נאמנות וכפרה.
יום הדין הוא ספר המתח האחד־עשר של ליעד שהם,
בהם רב־המכר עיר מקלט שסדרה על פיו עולה בקרוב. ספריו של ליעד שהם תורגמו לשפות רבות וזכו להצלחה בינלאומית
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 75 .20
+ -
שם:
יום הדין
מחבר:
ליעד שהם
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011374218
מוציא לאור/ספק:
כנרת
ביקורות
 • לירז 22 בדצמבר 2018

  מומלץ בחום

  ספר מותח ומהנה!! מודה שעד סוף הספר לא ידעתי מי הרוצח ואכן הזהות הצליחה להפתיע אותי ובגדול!

 • לי יניני 12 באוגוסט 2018

  יש כאן:סודות, נאמנות, בגידה, שחיתות, משפחה, עבריינים, קורבנות, שופטים, שוטרים, פרקליטים, סנגורים ומה לא?... ואפילו הזדמנות...

  ליעד שהם קרוב לעולם המשפט, הצדק, עורכי-דין, עוסק במשפט מנהלי ומסחרי ובספריו הוא טומן את ידו בעולם הפלילי-קרימינלי.

  "יום הדין", קוטלג בסוגת ספרי מתח. נכון! יש כאן רצח אלים של פרקליטת המחוז: עירית פריאל. עובדה שגורמת לקורא לצאת למסע עם קושיות רבות: למה? איך? מדוע? איזה מידע וסודות הסתירה הפרקליטה ש"זכתה" לתשורה כזו?

  העלילה מתחילה בפרולוג: "להסתכל למצלמה או אליך? מאיפה לי לדעת?... עשרים שנה אני שוטר. אף פעם לא דברתי עם עיתונאים... ואללה אתה הראשון... תגיד בוודאות לא יראו את הפנים שלי? חשוך פה והכול,... סבבה. אני סומך על המילה שלך שהפנים שלי יהיו מושחרות, וגם הקול יהיה מעוות נכון? תשחירו את הפנים, אבל חמש שניות אחרי תחילת השידור, כשכול עם ישראל צופה בטלוויזיה ידעו מי אני...".

  מי האיש? למה הוא מתעקש על עיוות הקול ופנים מושחרות ורק אחרי חמש שניות מתחילת השידור?

  לאחר המבוא המסקרן ליעד שהם מוביל את הקורא לשישה חודשים לפני... לאותן דמויות שמאכלסות את העלילה, והקורא עתיד לפגוש בעמודים הבאים, למשך מספר חודשים ולפני הסצנה המתוארת בפתיח.

  עו"ד דורון שפירא: סלדתי ממנו ולא סבלתי אותו! אני מקווה שאין כאלה טיפוסים בעולם המשפט! יש לו את כל היתרונות שיש לעורכי דין, אלא מה שהוא תיעל אותם לעולם מפותל ומעוות, אדם לא הגון ולא ישר! איש נצלן, חמסן ומניפולטיבי. כל מה שדורון ראה לנגד עיניו היה רק כסף כסף ועוד כסף...

  סערה התחוללה בנפשו של עו"ד דורון שפירא:
  -אם יפנה למשטרה-ימות
  -אם יספר למישהו-ימות
  -אם לא יביא לשמעון פארו את המידע-ימות
  מסקנה: עו"ד דורון שפירא המהולל והכל יכול בבלגן גדול ורק זה היה חסר לו... גם סטוץ עם תוצאה...

  השופטת ורד תדהר: לאחר שיובל בעלה נפטר, נותרה בגפה וגידלה את גליה, ביתה היחידה שבשבילה היא מוכנה לעשות הכול. ורד עשתה קפיצה מכס הסניגוריה לשיפוט. מוטי היה מורה הדרך שלה, תמך בה ודחף אותה להגיש מועמדות כחברה בוועדת האתיקה. מוועדת האתיקה הדרך ליו"ר הוועדה היתה קצרה. ללא ספק סטאטוס שהקטין את הסיכוי שמישהו יבדוק בציציותיה. מוטי הציל אותה ובזכותו היא הפכה לשופטת.

  מה ורד תדהר עשתה? מה היא מסתירה? ממה היא חששה? כיצד הרצח של השופטת עירית פריאל גורם לה להקלה?

  לורד תדהר היה שם של שופטת עם מונטין ובתוך תוכה היא ידעה... "כוח השיפוט ניתן בידי שופט מתוך אמון ביושרו, בכושרו המקצועי והאישי, וביכולתו לקיים את המוטל עליו מתוך כיבוד עקרונות האתיקה השיפוטית". (עמוד 122). זה בדיוק סעיף שלושה לכללי האתיקה של שופטים. מוטי היה הכוח המניע מאחורי הכללים הללו וכאסיסטנטית שלו באוניברסיטה, עזרה למוטי לנסח אותם הרבה לפני שהתקבלו, הרבה לפני שחשבה על האפשרות שיום אחד הם יחולו עליה.

  "תתפטרי, עכשיו ומיד", שמעה את קולו של מוטי מהדהר בראשה .... (עמוד 122)
  כיצד ורד תדהר נהגה? האם פעלה לפי מצפונה וקולו של מוטי?

  מיכאל גונן: שוטר לשעבר שעבר לצד השני. כשמיכאל גונן שמע על הרצח של השופטת עירית פריאל, הוא ידע שזה רק עניין של זמן עד שיגיעו אליו. מיכאל פעל בדרכים עקלקלות ובאובססיות נגד השחיתות בעולם שדרך האמת אמורה להובילו. לסיוע מיכאל הצמיד לעצמו את תום פנחסי, שהיה גאון במחשבים ובטכנולוגיה בכלל. הוא אהב את תום, דאג לו, ניתב את דרכו העתידי, ואף אילץ אותו לגשת למבחני בקד"צ.

  שמעון פארו: מאפיונר, ראש משפחת פשע, נשוי לאיילת ויעשה הכול למען ביתו תמר, שמצאה נחמה באומנות והלחימה פסלים מגרוטאות רכב, בניסיון לחזור שוב לליל התאונה. כששמעון שומע על הרצח הוא לא בדיוק מבין מי בדיוק מסייע לו ואם כן, מדוע?

  על חקירת הרצח מונה ערן צוק מי שהיה הבוס לשעבר של מיכאן גונן. אולי ההיסטוריה המשותפת תסייע למיכאל גונן הפעם... האומנם?...

  כמו מרבית ספריו של ליעד שהם, גם ספרו הנוכחי עוסק בבעיות חברתיות שהחברה הישראלית סובלת מהם. באמצעות הדמויות המרתקות והמוקפדות, ליעד מצליח ליצור תמונה פנורמית על מנעד רגשות רחב, ושולף מהקורא את הרגש הנכון במקום הנכון. כשאני קוראת את ספריו, אני תוהה אם במקרה לא ניתקלתי, בסיפור דומה במרשתת לפני כמה ימים...

  העלילה מגוללת בפרקים קצרים, בגובה העיניים, שכל פרק נכתב על ידי הדמות המככבת באותו פרק. העריכה טובה, מעניינת, עושה סדר ומסייעת לקורא, באכילת הספגטי שהגיש לנו ליעד שהם הפעם, ועד לפעם הבאה.

  בשורה התחתונה מה יש לנו כאן? סודות, נאמנות, בגידה, שחיתות, משפחה, עבריינים, קורבנות, שופטים, שוטרים, פרקליטים, סנגורים ומה לא?... ואפילו הזדמנות...

  תיהנו.

  לי יניני

 • מירב אלון 7 באוגוסט 2018

  נהדר מצויין

  התגעגתי לספר חדש של ליעד ואכן לא התאכזבתי מהספר יום הדין.
  ספר מתח למופת,כתיבה קולחת וארועים רודפים אחד אחר השני.הנאה מלאה מקריאה.
  אודה שלא ידעתי עד לסיום הספר מי הוא /הם הרוצח/ים.
  אכן מגיע לליעד שהם להיות סופר המתח הטוב ביותר בישראל.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?