דירה בפריז

דירה בפריז

גיום מוסו

מדלן, שוטרת לונדונית צעירה, שוכרת סטודיו בסמטה פריזיאית קסומה כדי להתבודד ולנוח.
אבל באותו יום ממש מגיע לסטודיו גספר, סופר מניו יורק, כדי לכתוב בבידוד. בגלל טעות של מתווך דירות, נגזר עכשיו על שני המתבודדים הללו להיות ביחד.
הסטודיו השתייך לצייר המפורסם שון לורנץ, שמת לפני שנה והשאיר שלושה ציורים שנעלמו כלא היו.
מדלן וגספר - המוקסמים מגאונותו ומסוקרנים מגורלו המר - מחליטים לשלב כוחות כדי לאתר את הציורים רבי הערך האלה. אין להם דרך לדעת, שכדי לחדור לסודו האמיתי של שון לורנץ יהיה עליהם להתעמת עם השדים שלהם עצמם, בחקירה שתשנה את חייהם לנצח.
"תעלומה, רומנטיקה, תשוקה, צלילה מסחררת לעולם היצירה המסתורי עם גיבורים אנושיים להפליא."
קוסמופוליטן
"מותחן שיגרום לכם לשכוח את חיי היומיום השגרתיים ולהתחיל לחלום ולדמיין." Elle

גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־28 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק והנערה מברוקלין ראו אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן והיו לרבי מכר.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 86 .40
+ -
שם:
דירה בפריז
מחבר:
גיום מוסו
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011374208
מוציא לאור/ספק:
כנרת
ביקורות
 • לי יניני 18 באוגוסט 2020

  טוב אבל לא מספיק טוב - מי שאוהב את מוסו - יאהב!

  גיום מוסו כותב תמיד באותו דפוס כתיבה. פרקים קצרים, בראש כל פרק ציטוט מוכר מפילוסוף או ידוע אחר. לרוב הוא מחבר שתי דמויות מעולמות שונים שלא אוהבים אחד את השני, והדו-שיח בין שתי הדמויות הללו עוקצני ומתגרה, כשבסוף העלילה הלימון הופך ללימונדה.

  למוסו קשה להיפרד מדמויות שנכחו בספריו הקודמים הוא לוקח אותם אתו, ולכן שמי נוהג לקרוא את ספריו מלווה את דמויותיו כברת דרך ארוכה.

  הספר הנוכחי מתרחש לא רק בפריז כמו שם הספר, אלא גם ניו-יורק מוזכרת כאן והעיר הזו מצויינת גם בספריו האחרים שקראתי מפרי עטו. ניכר שהוא מאוהב בעיר הזו ובדרך לא דרך אף פעם כמעט אינו פוסח עליה.

  אז מה יש לנו הפעם?

  מדלן גרין שוטרת לונדונית לשעבר. עבדה במחלקת הרצח במנצ'סטר ופרשה לאחר פרשת אליס דיקסון. היא רכשה חנות פרחים קטנה בשכונת מונפארנס הרחק מרציחות, חקירות והמחלקה הפדראלית להגנת עדים. לניקוי הראש היא שוכרת סטודיו בסמטה פריזאית. אלא מה שבאותו יום שמדלן מגיעה לסטודיו גם גספר קוטנס נוחת באותו סטודיו.

  גספר הוא סופר ומחזאי שעולם הטכנולוגיה רחוק ממנו. הוא לא משתמש במחשב ואפילו אין לו טלפון נייד. הוא נוהג חודש בשנה להתבודד כדי לכתוב בשקט והרחק מרעשים חיצוניים.

  יד הגורל וטעות של מתווך מביאה את מדלן וגספר לאותו סטודיו שהיה שייך בעבר לצייר מפורסם – שון לורנץ, שנפטר שנה קודם לכן והותיר שלושה ציורים שנעלמו.

  מדלן וגספר מסוקרנים ומחליטים יחדיו ובשיתוף פעולה מלא לאתר את הציורים.

  המסע למציאת הציורים מלווה באוסף פרטים מרתקים, רמזים וחושף סודות על שון לורנץ ומשפחתו.

  האם מדלן וגספר השונים אחד מהשני יוכלו לגשר על הפערים ביניהם ולמצוא את הציורים האבודים?

  הספר מתחיל טוב אך ככל שהתקדמתי בקריאה נתקלתי בדמויות נוספות בשילוב תרחישים לא הגיוניים ואף לא אמינים.

  למרות הכתיבה הטובה, המרתקת והסוף המפתיע, מצאתי שאין בעלילה מספיק מיקוד ביחס ליצירות קודמות שקראתי מבית היוצר של גיום מוסו.

  ממליצה לבצע הגהה נוספת משום שנתקלתי בלא מעט שגיאות כמו: סעיף במקום סניף וטעויות צורמות נוספות.

  בשורה התחתונה: טוב אבל לא מספיק טוב.
  לי יניני

 • Or Hadad 15 במרץ 2020

  מסע סוחף אל הדימיון

  הספר מדהים . משלב המון אספקטים אומנותיים ופילוסופיים .

 • ענת 17 באוגוסט 2019

  רגע לפני שאני מסיימת את הקריאה

  הספר סוחף לחלוטין . תיאורי האמנות והחוויה הרגשית שעוברת על הדמויות כתוצאה בהתבוננות בציורים והחיבור של כל זה ליצרים אפלים חזק מאוד. והבחירה לצטט בתחילת כל פרק אמירה של אמן או איש רוח מוסיפה עוד זרם תת קרקעי משמעותי לקריאה. אני כותבת רגע לפני שאני מסיימת את הקריאה כי לא בא לי שיגמר!

 • גיא 7 באוגוסט 2019

  מוסו במיטבו

  אני דווקא מתחבר מאד למחקר המעמיק של יצירות האמנות בתחומים השונים - מוסיקה, ציור וכו' - כך שהחוויה היא מלאה וסוחפת יחד עם הכתיבה המותחת והמתפיעה של מוסו.

 • סשה 24 ביוני 2019

  יותר פילוסופיה, פחות מתח

  מתאים בעיקר לחובבי אמנות או למי שאוהב את הסגנון כתיבה של גיום מוסו, אחרת קשה לקריאה. יותר מידיי אמנותי, אזכורים רבים לאמנות ומקומות צרפתיים, קשה להתחבר.

 • עופרה 15 ביוני 2019

  מומלץ ביותר

  כל ספרי גיום מוסו מומלצים בחום!כספרנית אני לא מפסיקה לקבל ביקורות מדהימות על הספרים שלו.גם אני האופן אישי מאוד מחוברת אליו ולכתיבתו הסוחפת! לא סתם הוא הוכתר כסופר הטוב ביותר בצרפת!

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?