מלאכת התום

מלאכת התום

מיכל מתתיהו

מלאכת התום הוא ספר שבו השירים שבשערים נפתחים אליך כמניפה רבּת צבעים. הוא מאוד מגוון. תחושה של חופש מרחפת מעל ובתוך השירים היפים של מיכל מתתיהו. אומנם הציפור כסמל לדרור שחוקה במעשה השיר ומוכרת עוד מימי ביאליק בשירה העברית; אבל היא, מיכל, מצליחה להעביר את המוטיב הזה, אלינו, אוהבי השירה, באופן מקורי, אישי, ישיר ופשוט.

גם בשירים האחרים היא מרחפת בעולמות עליונים כמו פוסעת על אדמת הירח. היא כותבת שירי דיוקן שיש בהם מן האקספרסיבי, האימפרסיוניסטי והאקספריוניסטי; היא כותבת למקומות, בעיקר ללונדון אהובתה; היא כותבת שירי כישופים, ומעל לכול דואה לה דמותה של הילדה-אישה המתבגרת. אלה שירים מאוד פמיניניים, יש בהם הרבה ים, שפע מים, המון גשם.

יש משהו אנדרוגיני בחלק מן השירים הללו. הזוגיות המוצלחת אליבא דדוברת אצל מיכל מתתיהו תלויה בעד כמה תתחבר אתה לצד הנשי שלך ועד כמה תתחברי את לצד הגברי שלך. האיזון העדין של גופות ונשמות במסגרת האנימוס {היסוד הגברי באישיותה של האישה} והאנימה {היסוד הנשי באישיותו של הגבר} ייצור מעין סמל של יִין וְיַאנְג היעיד על זוגיות הבנויה על קטבים החודרים ופולשים בעדינות זה אל זה.

אֲנִי אוֹהֶבֶת אִישׁ/ שֶׁהוּא גַּם קְצָת אִשָּׁה/ אֲנִי אוֹהֶבֶת אִישׁ/ שֶׁבִּגְלָלוֹ יֵשׁ סִבָּה/
לְאִשָּׁה לְהַרְגִּישׁ שֶׁהִיא גַּם קְצָת אִישׁ./ אֲנִי אוֹהֶבֶת אִישׁ/ שֶׁהוּא לֹא רַק אָדִישׁ/
אֲנִי אוֹהֶבֶת אִישׁ שֶׁהוּא רָגִישׁ// הָיָה לִי אִישׁ/ שֶׁהָיָה גַּם קְצָת אִשָּׁה/ וְהוּא לֹא הָיָה אָדִישׁ/ וְהָיָה גַּם רָגִישׁ/ אֲבָל רַק לְעַצְמוֹ// אֲנִי אִשָּׁה/ שֶׁהִיא גַּם קְצָת אִישׁ/ אֲנִי רְגִישָׁה/ וְלֹא אֲדִישָׁה/ וְאִם לֹא תִּפְחַד לִהְיוֹת אִתִּי אִישׁ/ וְגַם קְצָת אִשָּׁה/ אֲנִי מַבְטִיחָה לִהְיוֹת לְךָ אִשָּׁה/ וְאַתָּה תִּהְיֶה כָּל הַזְּמַן הָאִישׁ (אני אוהבת).

בשירים האחרונים נכנס היבט רליגיוזי של דיאלוג עם אלוהים, מעמיק את לשון השיר ומראותיו והופך את השירים לארוכים יותר ומחייבים יותר.

רן יגיל

מיכל מתתיהו ילידת תל אביב, שחקנית, זמרת, במאית ויוצרת, בוגרת בית הספר "בית צבי" לאמנויות הבמה. שיחקה בהצגות תיאטרון הבימה ובמשך שמונה שנים בתיאטרון חיפה. בין ההצגות "משחקים בחצר האחורית" ועוד. שיחקה בסרט "סיפורי תל אביב" ובסרטים נוספים וסדרות טלוויזיה. שהתה בלונדון שתים עשרה שנים. שם למדה בימוי, לימדה משחק וביימה בתיאטרון ובטלוויזיה. הופיעה עם שיריה שכתבה והלחינה. עם שובה לארץ המשיכה לכתוב ולהופיע עם שיריה המולחנים. אלבומה הראשון יושק בדצמבר 2018. מלאכת התום הוא ספר ביכוריה.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 64.00 ₪
מחיר באתר 51 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
48 .00 לחברי מועדון
+ -
שם:
מלאכת התום
מחבר:
מיכל מתתיהו
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011786819
מוציא לאור/ספק:
עמדה
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?