השירים הכי יפים בעברית

השירים הכי יפים בעברית

בן מנחם וקורן דורון עורכים

השירים הכי יפים בעברית / בן מנחם וקורן דורון עורכים

השירה העברית החדשה, ובייחוד השירה הישראלית שנכתבה כאן במאה השנים האחרונות, היא לא רק מאוצרות הרוח הגדולים שלנו, אלא משיאי הספרות העולמית בכלל. אוסף זה מאגד את השירים הכי יפים בעברית מראשית הציונות ועד ימינו – החל משירו של אד"ם הכהן הכואב את נידחותה של השפה העברית באמצע המאה התשע-עשרה בגולה ועד לשיריה של משוררת תל-אביבית צעירה, ואן נויין, בת למשפחת פליטים וייטנאמיים שהתאזרחה בארץ; החל מביאליק של "ביום קיץ, יום חום" ועד "רוב הזמן את אשתי" של שלמה ארצי.

בין לבין חוצה המבחר את תולדות השירה העברית החדשה, מימי הגעגוע לציון, דרך ימי החלוצים הראשונים בארץ ישראל ועד לשירה האישית בעיקרה של הדורות האחרונים. ימי העברית האשכנזית של פעם והעברית הספרדית של ימינו, ימי שירת החרוז וימי שירת הדיבור, ימי משוררי האלפיים וימי שירת הפזמון הגדולה. שירי אושר ושירי דיכאון. שירי אלוהים ורוח. שירי אהבה וחוכמה. שירי ילדות וזקנה. כולם מיוצגים כאן, וכולם מציגים את השירה הישראלית בקסמיה הגדולים.

מנחם בן, שערך את האוסף יחד עם דורון קורן, הוגדר לא אחת כ"איש שהכי מבין בשירה בארץ" וכ"מבקר השירה מספר אחת בעברית". בפתח המבחר הוא מביא ארבעה-עשר שירים מפורשים, המדגימים ארבעה-עשר סוגי יופי בשירה. שאר השירים בספר ניתנים ללא פירוש. ידבר היופי בעד עצמו. ידברו השירים.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
+ -
שם:
השירים הכי יפים בעברית
מחבר:
בן מנחם וקורן דורון עורכים
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011323056
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?