דון חואן

דון חואן

ביירון לורד

שש שנים שקד ביירון האלהי על האפוס הגדול של 'דון חואן המיתולוגי' והפליא להפוך את מסע הרפתקאותיו ואהבותיו לשירה גדולה, לסאטירה חברתית שנונה ולמסע שירי ופילוסופי שאין שני לו בספרות המודרנית. דון חואן כבש את לבם של מיליוני קוראים ברחבי יבשת אירופה, תורגם לשפות רבות (פרט לעברית) וגילח את חצי זקנם של שלושת "משוררי האגם", רוברט סאותי, ויליאם וורדסוורת' וסמואל טיילור קולרידג', שהיו ליריביו המרים ביותר לאחר שנטשו את המפלגה הרפובליקנית למען טובות הנאה חומריות והפכו לשמרנים ולמלוכנים. יקצר כאן המצע לעמוד על יופיו של אפוס זה, על אהבתו הטרגית הראשונה של דון חואן; על תאור מסעו בים; על טביעת הספינה שבה הפליג; על הקניבליות של מלחיה; על הצלתו; על התאהבותו בבתו היפה של הפיראט; על מכירתו כעבד; על השהות בהרמון השולטן התורכי מחופש לנערה; על מלחמת קרים, שלאחריה הפך חואן לאהובה של הקיסרית קתרינה ושב לאנגליה כדיפלומט רוסי, שאינו חוסך את שבט ביקורתו מחייה הקודרים ותפלותה של האריסטוקרטיה הבריטית.
שש שנים שקד ביירון על האפוס הגדול והלא-גמור של דון חואן, ואחר בדומה לכוכב שביט חלף על פניה של אירופה וכבה במחנה צבאי יווני במיסולונגי, שם כשל כוחו כלוחם חופש לפרוק את עולה של תורכיה מעל ערש התרבות המערבית אשר לה סגד.
שש שנים שקד ביירון על האפוס הגדול של שירת חייו, ושש שנים עמל אחרון המשוררים לתרגם יצירת מופת זו הרואה אור לראשונה בעברית בחלוף 192 שנה למותו. רק בשנת 1969, הוצבה יד לזכרו בווסטמינסטר אבי, אנגליה התעלמה שנים רבות מגדול בניה, עד שהאמן רוברט ריפלי צייר את קברו של גדול המשוררים והוסיף בכאב את הכותרת; "לכלבו של לורד ביירון יש קבר רב-תפארת, ואילו המשורר הגדול משולל קבר". יהא תרגום ראשון זה לשפה העברית, יד זכרון לגדול משורריה של בריטניה.

המתרגם
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 128.00 ₪
מחיר באתר 115 .20
+ -
שם:
דון חואן
מחבר:
ביירון לורד
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
010970028
מוציא לאור/ספק:
חנות הספרים
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?