מלכת המילים

מלכת המילים

אנה מרגולין

אנה מרגולין (1952-1887), שם העט של רוזה לבנסבאום, היא אחת ממשוררות היידיש המעולות של המאה ה־20. מרגולין חייתה ופעלה במרכז הספרותי היידי בניו יורק שנשלט על ידי עורכים, מו״לים, כותבי מניפסטים ועורכי אנתולוגיות, כולם גברים. את חוקי עולמה חוקקה בעצמה כנגד מוסכמות תקופתה וסביבתה, ככותבת חדשנית וכעורכת בעיתון אנרכיסטי.
בין השאר, ערכה מדור ראשון לנשים בעיתון יומי גדול, אנתולוגיה מייצגת של תנועת האוונגרד ״די יונגע״ והתפרנסה, עד יומה האחרון, מכתיבתה העיתונאית. מרגולין כתבה ופרסמה מסות, ביקורת ספרותית, רשמי מסעות וסיפורים. בתחום השירה פרסמה ספר אחד ויחיד (לידער) ובו שירה לירית טהורה, ביטוי לרגשות סוערים ונוגדים של התאהבות אובססיבית מול שנאה ובוז. עולמה שפע דימויים מודרניסטיים ונועזים בשפה מרהיבה ועשירת ביטוי.
תרגומם של אשר גל וד"ר אביבה טל הוא תרגום ראשון בעברית של כלל יצירתה השירית. בספר מבוא נרחב ומאיר עיניים מאת המתרגמת.


אשר גל — משורר, מתרגם ויוצר קולנוע. עד כה פרסם שלושה ספרי שירה. תרגומיו מיידיש התפרסמו בכתבי עת שונים. כמו כן יצר סרטים על משוררי יידיש.
*
ד"ר אביבה טל — מרצה וחוקרת של ספרות יידיש. הרצתה באוניברסיטת בר אילן. יועצת אקדמית של סדרות יידיש בבית התפוצות. ערכה את הכרך נשים בספרות יידיש בסדרת 'ביקורת ופרשנות'.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 85.00 ₪
מחיר באתר 68 .00
במחיר מיוחד לחברי מועדון
63 .75 לחברי מועדון
+ -
שם:
מלכת המילים
מחבר:
אנה מרגולין
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011786772
מוציא לאור/ספק:
קשב
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?