מפת שבילים 5-6 מנויילן-בקעת הירדן ומזרח השומרון

מפת שבילים 5-6 מנויילן-בקעת הירדן ומזרח השומרון

אורי/עורך דביר

בקעת הירדן – זהו הקטע הנמשך מעמק בית שאן בצפון ועד ים המלח בדרום, קטע באורך של כ- 70 ק"מ. נהר הירדן חוצה את הבקעה לאורכה ומחלק אותה לשניים. מערב הבקעה נמצא בשלטון ישראלי ומזרח הבקעה בתחום ממלכת ירדן. בבקעת הירדן מצויים שרידי אתרים קדומים שחלקם בתחום הרשות הפלסטינאית. לאורך הבקעה נמתח כביש מס' 90 ובצידיו מספר ישובים יהודיים, שהוקמו מאז אמצע שנות ה – 70 .

השומרון – חבל הררי בין עמק יזרעאל בצפון והרי בית אל בדרום. החלק המזרחי של השומרון הינו אזור מדברי למחצה. באזור זה שני יסודות טופוגרפיים עיקריים. האחד – מדרגה תלולה היורדת מגב השומרון אל כביש אילון ובהמשך מזרחה מדרון קמור מתון יותר הנוחת אל בקעת הירדן.
את מדבר השומרון חוצים כמה נחלים קניונים תלולים אשר בחלקם נובעים מעיינות. כמו כן נמצא במדבר השומרון כמה אתרים קדומים.

מפת בקעת הירדן ומזרח השומרון חשובה למטייל בין היתר בשל המורכבות הפוליטית/צבאית של שני חבלי ארץ אלה. המביט במפה יכול להבחין בגושי גוונים של צהוב , ורוד וחום וביניהם מעין מסדרונות המשמשים בעיקר דרכים ראשיות. גושי הגוונים מבטאים שטחים ואחריות של חלק המצוי באחריות הרשות הפלסטינאית, חלק באחריות ישראלית וחלקים אחרים המשמשים כשטחי אש.

על המטייל באזור להיות ערני ולפעול לפי הוראות הביטחון המתייחסים לתנועה באזורים השונים. מסלולי הטיול נמצאים בעיקר בתחומי השטחים שבאחריות ישראלית יחד עם זאת לעיתים זה סמוך לשטחים שבאחריות הרשות הפלסטינאית לפיכך יש חשיבות על המטיילים להתנהל בזהירות ולפעול על פי הוראות הביטחון...

כדי להקל על המטיילים, מופיעים במפה זו פרטים חשובים, כגון: שמורות טבע ואכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים (לפי דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו – לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום. שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשומרו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 99.90 ₪
מחיר באתר 89 .91
+ -
שם:
מפת שבילים 5-6 מנויילן-בקעת הירדן ומזרח השומרון
מחבר:
אורי/עורך דביר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013450123
מוציא לאור/ספק:
החברה להגנת הטבע
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?