מפת שבילים 17-  מנויילן-הערבה התיכונה

מפת שבילים 17- מנויילן-הערבה התיכונה

אורי/עורך דביר

הנגב, חלקה הדרומי של ארץ ישראל. השם הוא מקראי והוראתו ארץ יבשה. מן המקרא עולה כי בעת העתיקה השתרע הנגב מבקעת באר שבע ובקעת ערד בצפון עד קדש ברנע ונחל אל עריש בדרום מערב. היום מקובל לראות בנגב את האזורים : בקעת באר שבע ערד, מישורי הנגב המערבי (חולות חלוצה וחבל הבשור), הר הנגב הצפוני, הר הנגב המערבי, אגן פארן, רמת ברק, מישורי הנגב הדרומי, הערבה והרי אילת.
חבל ארץ זה מהווה כשני שליש משטח א"י ועל מנת לכסות אותו במפות 1:50,000 נדרשו כ – 7 גיליונות מפה. ( שמות הכותרות של המפות לא תמיד מבטאות את הגבולות הגיאוגרפים המוכרים).

מפת הערבה התיכונה ומזרח הנגב (מס' 17) –כוללת בתוכה את מזרח מכתש רמון, נחל מרזבה, נחל נקרות, המישר, רמת עומר ונחל ברק.שטחי המפה מכסים את החלק המזרחי של מרכז הר הנגב ואת שטחי הערבה התיכונה. הגבול צפוני של המפה בקעת צין והגבול הדרומי נחל פארן וגבעות מנוחה.
בתחומי השטח, מגוון של נופים, תופעות גיאולוגיות, מגוון צמחים ובעלי חיים נדירים המיוחדים לבתי גידול אלה. בשטח מסלולים רבים המותאמים לרכבי שטח ורוכבי אופניים וכן מסלולי רגל מרתקים החוצים מרחבים ומובילים אותנו לנקודות עניין ותצפיות מרהיבות. בצד שכיות החמדה הטבעיות הללו, נותרו שרידי פעילות אדם מתקופות קדומות (מצדים, מצודות, בורות מים, חאנים וכו').

כדי להקל על המטיילים, מופיעים במפה זו פרטים חשובים, כגון: שמורות טבע, שטחי אש ואימונים של צה"ל.
אכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים (לפי דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו – לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום. שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשומרו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 89.00 ₪
מחיר באתר 80 .10
+ -
שם:
מפת שבילים 17- מנויילן-הערבה התיכונה
מחבר:
אורי/עורך דביר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013450120
מוציא לאור/ספק:
החברה להגנת הטבע
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?