מפת שבילים 1 החרמון הגולן  2019

מפת שבילים 1 החרמון הגולן 2019

אורי/עורך דביר

טיול בגולן ובחרמון מפגיש אותנו עם נופים ומכמני טבע שאינם מצויים בחבליה האחרים של ישראל. הגולן משתרע על פני מיליון וחצי דונם, מהר החרמון שבצפון ועד חמת גדר שבדרום. במערב, הגבול הגיאוגרפי של הגולן הם מורדות הרמה הצונחים לכנרת ואילו במזרח המישורים ממשיכים לעומק סוריה ולא קיים גבול גיאוגרפי ברור. הגבול הקיים היום הוא גבול "מדיני" ועובר בקו הפסקת האש משנת 1973.

השטח הגדול עליו משתרעת רמת הגולן חייבה חלוקת האזור לשתי מפות:
1. החרמון, צפון הגולן, מרכזו ובקעת חולה
2. המפה השנייה, מעברו השני של הגיליון, כוללת את דרום הגולן והכנרת

במרחבי חבל ארץ קסום זה, לצד, שרידי התיישבות יהודית נרחבת ואתרי קרב ממלחמות ישראל, נמצא הרי געש כבויים, קניונים חתורים בשפכי בזלת, מפלי מים מהגבוהים בארץ, נחלים זורמים כל ימות השנה, יערות טבעיים ועולם עשיר ומיוחד של חי וצומח. משאבי טבע אלה ונקודות עניין אחרים הפכו את הגולן למוקד תיירותי מבוקש. נחלי איתן, נופי פריחה ועקבות היסטוריה מאפשרים מגוון טיולים בכל עונה ובדרגות קושי שונות – מסיורים קצרים למשפחות ועד טיולים למיטיבי לכת.

מפה זו מוצעת למטיילים לצורך תכנון הטיול והתמצאות במהלכו. במפה מופיעים פרטים חשובים כגון: שמורות טבע, אכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים, תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו - לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום.

למפה זו נוסף בשנת 2008 "שביל הגולן" – שביל החוצה את רמת הגולן לאורכה מהחרמון בצפון ועד מורדותיו הדרומיים של הגולן מעל הירמוך ומסומן בצבעים: לבן,כחול וירוק. השביל הוא תוואי רצוף המיועד להליכה רגלית ומאפשר למטיילים להכיר אזורים נוספים בגולן אשר היו פחות מוכרים לציבור הרחב עד כה.

לתשומת לבכם! גם לאחר שהוחל חוק מדינת ישראל בגולן, נותרו באזור שטחים רבים באחריות צה"ל - שטחי אש, מחנות ומוצבים על רצועת הגבול. כל טיול באזורים אלה מחייב תיאום בטחוני מיוחד (ראה "הנחיות למטייל" להלן), שהוא חיוני למניעת פגיעה בחיי אדם.

שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשומרו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 89.00 ₪
מחיר באתר 80 .10
+ -
שם:
מפת שבילים 1 החרמון הגולן 2019
מחבר:
אורי/עורך דביר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013450105
מוציא לאור/ספק:
החברה להגנת הטבע
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?