סליחה שנצחנו

סליחה שנצחנו

ודוש קישון א.

"סליחה שניצחנו" - במהדורה מיוחדת לרגל 50 שנים למלחמת ששת הימים.
בשנת 1967 יצרו אפרים קישון וקריאל גרדוש (דוש), את סִפרם הנודע "סליחה שניצחנו". הספר שנכתב בסערת האירועים סביב מלחמת ששת הימים, זכה להצלחה חסרת תקדים בארץ ובעולם.
במלאות 50 שנים למלחמת ששת הימים חברו משפחות גרדוש וקישון כדי להוציא לאור את "סליחה שניצחנו" במהדורתו העשירית ולהביא בפני קהל הקוראים של היום את האווירה והלך הרוחות ששררו באותם חודשים גורליים של אמצע שנת 67'. על אף שישראל והעולם סביבה השתנו מאז בתכלית, נקודת מבטם המקורית והמיוחדת של שני היוצרים על אותה תקופה רלוונטית גם למציאות של ימינו.
סליחה שניצחנו, מצטדקים שני אלופי הסאטירה הישראלית אפרים קישון וקריאל גרדוש - דוש, על תוצאות מלחמת ששת הימים. שני אמני העט והעיפרון נענו לדרישת הקוראים באוספם את רשימותיהם וציוריהם הנודעים, אשר שימשו "תחמושת קלה" רבת ערך בחזית ובעורף במשך המלחמה ובתקופה הארוכה של מתיחות והיסוסים שהקדימה אותה. המחברים נמנעו מלעדכן את יצירותיהם לאחר המעשה, הם השאירו אותן בצורתן המקורית המוחצת בה הן נוצרו בשעות הקשות של המדינה. אין זה אפוא ספר שנכתב על המלחמה, אלא יומן נאמן שנולד בעיצומה של המלחמה, בשטף מאורעותיה ובסימן דאגתם של זוג המחברים לגורל הארץ. אחדים מן הרישומים לא הודפסו בשעתם ב"מעריב" בגלל נימוקים פוליטיים ובטחוניים, והם יוצאים לאור בפעם הראשונה בספר עליז-רציני זה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 86 .40
+ -
שם:
סליחה שנצחנו
מחבר:
ודוש קישון א.
מאייר:
דוש
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
013372282
מוציא לאור/ספק:
ליאור שרף שיווק
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?