התפילה היהודית

התפילה היהודית

שלמה קלמן רייף

התפילה היהודית / קלמן רייף שלמה

נוכחותה של התפילה בהיסטוריה של העם היהודי, יחסיה עם תחומי התרבות האחרים, הן המדעיים הן המסורתיים, ומידת הרלוונטיות שלה בניתוח דתות, מחייבים מחקר נרחב של הפולחן היהודי על צורותיו בידי מומחים מכל התחומים.

ספר זה הוא פרי מחקרו המקיף של פרופסור שלמה קלמן (סטפן) רייף אשר בחן באופן מדעי את תולדות התפילה היהודית, החל בתקופת המקרא, הגם שהיא קודמת לזמן יצירתו של סידור התפילות היהודי.
גישתו הכוללנית משתמשת במקורות הקלאסיים של התיאולוגיה היהודית ושל ההלכה כמקורות לימוד ודנה בנושאים שונים כמו היסטוריה כללית, מיסטיקה, ניתוח כתבי יד ומדעי החברה. הספר מתייחס להתפתחויות העיקריות בחקר התפילה היהודית במאתיים השנים האחרונות ובימינו, ומסכם את המתודולוגיה והתיאוריה המונחות ביסודן.

"התפילה היהודית הוא חיבור מקורי חשוב ביותר ,המגולל את תולדות האמונה היהודית והטקסים הליטורגיים."
ג´רוזלם פוסט

"ציון דרך... חיבור מאיר עיניים, רהוט, מעורר מחשבה ומרתק. ספר חובה לכל המעוניין להעשיר את ידיעותיו בנושא הליטורגיה היהודית."
ג´ואיש קוורטרלי

שלמה קלמן (סטפן) רייף הוא פרופסור אמריטוס למדעי היהדות וללשון העברית של ימי הביניים וחבר בקולג´ על שם יוחנן השליח באוניברסיטת קיימברידג´. רייף יסד בשנת 1973 את היחידה לחקר הגניזה בספריית האוניברסיטה וניהל אותה מאותה שנה עד שנת 2006.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 86 .40
+ -
שם:
התפילה היהודית
מחבר:
שלמה קלמן רייף
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0001-2431
מק"ט:
010010851
מוציא לאור/ספק:
דביר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?