ביד אחת

ביד אחת

שלמה אליה

ספרו של תא"ל (מיל.) שלמה אליה מתנח בתער חד, באומץ ובשיטתיות את סבך האתגרים והאיומים, המוצב לפתחו המקצועי והאישי של קצין צה"ל הנמצא בצמרת המידרג המודיעיני, ולפתחה של הצמרת הפוליטית והצבאית של מדינת ישראל בימי שלום ורגיעה, ובימי מתח ביטחוני ומלחמה. קו הגבול האמור לסמן את השוני בין שני מצבים אלה, ש"מופעיהם" לעולם אינם צבועים בשחור ולבן, הינו מעורפל, מטעה וחמקמק בלא מעט מן המקרים ולכן נדרשים מקצין המודיעין האחראי על זירת אויב מדינתית או רב-מדינתית, כישורי תפקוד אישיים ומקצועיים תובעניים, רבי יכולת ורבי תושייה.

מתוך הקדמת פרופסור יהודית רונן לספר

שלמה היה לצידי ויד ימיני במשך שבועיים קשים, ארוכים וגורליים במלחמת יום הכיפורים יחד באותו הזחל"מ. וברגעי קיצון, כמו במלחמה, יוצאת ונפשו האמיתית של האדם. שלמה, היה שותף להחלטות הקשות והקשות יותר שקיבלתי במסגרת הלחימה, מיד אמרנו בבדיחות הדעת כי את אנרגיות הלחימה שלו "שמר" למלחמה הנוכחית (הרי לא לחם בששת הימים בעקבות פציעה). מבחינתי, שלמה הוא האדם הישר כסרגל שאינו מתכופף ומייצג את הערך העליון של חברות ויושרה מקצועית ואישית.

מתוך הקדמת אלוף במיל' יוסי פלד לספר

שלמה אליה (תא"ל מיל') נולד בעיר חאלב ב-1942, עלה ארצה עם משפחתו ב-1945, וגדל והתחנך בשכונת התקווה, עד גיוסו לצה"ל ב-1961. הוא בוגר החוג ללימודי מזרח תיכון ואפריקה והחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב. שלמה כיהן כשנה בתור עמית מחקר במכון ללימודים אסטרטגים באוניברסיטת UCLA בלוס אנג'לס. לאחר שירות של 25 שנה בצה"ל השתחרר ב-1987 בדרגת תת אלוף.
את מרבית שירותו הצבאי עשה שלמה במודיעין קרבי ולקח חלק מבצעי במלחמות ההתשה בסיני, במלחמת יום הכיפורים וההתשה לאחריה. שלמה כיהן כקצין מודיעין של פיקוד צפון וכן מילא תפקידים בכירים באמ"ן מחקר.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 80.00 ₪
מחיר באתר 72 .00
+ -
שם:
ביד אחת
מחבר:
שלמה אליה
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013372370
מוציא לאור/ספק:
אפי מלצר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?