מן המדבר והלבנון

מן המדבר והלבנון

עשהאל לובוצקי

ש רגעים בחיים שבהם אדם יודע שמשהו בחייו השתנה ללא היכר. הדברים כבר לא ישובו להיות כפי שהיו. נקודה ארכימדית במהלך חייו של אדם. לא תמיד אדם מזהה את רגע המפנה. קשה לתאר את התחושות הפנימיות ואת המחשבות שחולפות בראש במפגש ישיר עם הרוגים. נראה לי כי הנפש אינה מצליחה להכיל את עוצמת החוויה. הזעזוע וההלם טרם תפסו את מקומם, אולם ההכרה כי חלל עצום נפער במציאות, מכתש של חוסר וריק, אינו מרפה ממך. מדוע דווקא רגע מסוים נוגע בך? מדוע רגע אחר נוגע בחברך? לאלוקים פתרונים.

עשהאל לובוצקי בן העשרים ושלוש, בוגר ישיבת הסדר ומ"מ בגולני, מתאר את מלחמת לבנון השנייה מנקודת מבטו של המפקד בשטח. הוא מנהיג את חייליו, תחילה בחולות עזה ועל חורבותיו של היישוב היהודי שם, ובהמשך בתוך לבנון, בעיצומה של מלחמת לבנון השנייה. הוא מתאר את הדילמות ואת הקשיים של מפקד צעיר המתמודד עם פחדיהם של חייליו, עם אובדן של חברים לנשק ועם החלטות ערכיות הנעשות בשדה הקרב.

בתוך הלחימה בלבנון, כשהוא עומד על מושב ה"אכזרית", כלי רכב משוריין המלווה את הכוחות הרגליים, פוגע בתא המפקד טיל נ"ט. במעבר חד מסתיים קרב אחד ומתחיל מאבק אחר, קשה לא פחות, המאבק על השיקום והחזרה לחיים לאחר פציעה קשה.

לובוצקי מספר את סיפורו שלו ואת סיפורם של חבריו לנשק, אלה שנותרו בחיים, הבריאים והפצועים, ואלה שנפלו בקרב, ואת סיפור התמודדותם של החיילים בשטח במלחמה שטרם תועדה מנקודת מבט זו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
מן המדבר והלבנון
מחבר:
עשהאל לובוצקי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011322155
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים
ביקורות
 • יוני 11 בדצמבר 2019

  סיפור פציעה ושיקום ייחודי

  ספר מופת למי שרוצה להכיר את ההווייה הישראלית מקרוב.
  מקצין לוחם בלבנון, לאדם שמתמודד עם אובדן קרוב של חברים ופציעה אכזרית. מדהים איך בסוף לובוצקי הפך לרופא.

 • רוני 29 באוגוסט 2019

  תובנות חדשות על צה"ל והמדינה

  על ספר כבר שמעתי בקורס קצינים, אבל שעד שלא קראתי אותו לא הבנתי כמה כוח הוא נותן בחיי השגרה. לאו דוקא בשרות הצבאי אלא בעיקר מעניק תובנות על משמעות החיים במדינת ישראל ובכלל על אתגרים והתמודדות. הכתיבה העמוקה רק מוסיפה לסיפור המיוחד.

 • שימי 4 בנובמבר 2018

  ספר מיוחד במינו

  מצליח להעביר חוויית לחימה בצורה אותנטית יחד עם מבט מורכב לחיים בעקבות השיקום מהפציעה.
  ספר ראוי, כתוב היטב ומעורר געגוע לדורות של בוני הארץ ולוחמיה

 • שימי 4 בנובמבר 2018

  ספר מיוחד במינו

  מצליח להעביר חוויית לחימה בצורה אותנטית יחד עם מבט מורכב לחיים בעקבות השיקום מהפציעה.
  ספר ראוי, כתוב היטב ומעורר געגוע לדורות של בוני הארץ ולוחמיה

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?