תיאוריה של המלחמה

תיאוריה של המלחמה

עופר ישראלי

תוך כדי כך שהוא מתבסס על 200 שנה של היסטוריה בין-לאומית (1816-2016), ספר זה דן בהרחבה במערכת הבין-לאומית, במעצמות-הקוטב, אשר מספרן מגדיר את דגם המערכת הבין-לאומית, ובתפוקות הטריטוריאליות של המלחמות שבהן היו מעורבות מעצמות-הקוטב במהלך התקופה שבה עוסק הספר.

בהתבסס על סקירה מקיפה ומעמיקה של התיאוריות המובילות בתחום היחסים הבין-לאומיים פיתח עופר ישראלי תיאוריה מערכתית חדשנית על המערכת הבין-לאומית שאותה הוא מיישם באופן מקיף על מספר גדול של מקרי מבחן. הסגנון המקצועי הרהוט והמדויק – המסתייע בטבלאות, תרשימים, הערות וביבליוגרפיה אקדמית נרחבת – מחדד את ההבנה התיאורטית והאמפירית של התקופה, כך שהקריאה בספר הופכת לשיעור מאלף בהיסטוריה דיפלומטית, ביחסים בין-לאומיים ובמשחק המעצמות הגלובלי.


"עופר ישראלי כתב ספר חשוב המשלב תיאוריות חדשניות ביחסים בין-לאומיים עם ניתוחים היסטוריים ועכשוויים מרתקים. הספר מהווה תרומה משמעותית לחקר הפוליטיקה הבין-לאומית שתגדיל את מודעות הקהל הישראלי ליכולת של תיאוריות בתחום להסביר תופעות מרכזיות של מלחמה ומדיניות במערכת הגלובלית. הספר מומלץ מאוד לכל המתעניינים בשאלות מרכזיות אלו".
פרופ' בני מילר, המחלקה ליחסים בין-לאומיים, אוניברסיטת חיפה
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 82.00 ₪
מחיר באתר 73 .80
+ -
שם:
תיאוריה של המלחמה
מחבר:
עופר ישראלי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011051375
מוציא לאור/ספק:
רסלינג
ביקורות
 • דפראוי פדילה 1 בנובמבר 2017

  מעניין ...

  לי אישית היה מרתק ומועיל .. useful ..נעזרתי בו פעמיים . במיוחד ניתוח סיבות התערבותם של מעצמות במלחמות אזוריות ,, הכוונה ניתוח תיאורטי .

 • משה אסולין 19 בספטמבר 2017

  ספר מעולה

  מרתק, ניתוח מצב נהדר.

 • אריק 19 בספטמבר 2017

  מאוד מומלץ

  ספר מומלץ ביותר לחובבי אסטרטגיה ויחב"ל.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?