חובות החייל בצה"ל וזכויותיו

חובות החייל בצה"ל וזכויותיו

עו"ד גלילי שי

“עיון ב’טופס התלונה והדיון’ מש/5 מעלה, כי אין דרך ללמוד על מה התבססה ההחלטה להרשיע את העותר [...] במצב זה, ולנוכח כפירתו של העותר באשמה, נדרש היה הקצין לחקור ולדרוש בעצמו את הראיות שהובאו בפניו, ושנכללו בדו”ח הקצינה הבודקת, כדי לבסס מסקנות עצמאיות משלו בשאלה אם אשמתו של העותר הוכחה כדין אם לאו. לא זו אף זו, על אל”מ רופא היה לתת ביטוי להפעלת שיקול דעתו בטופס הדיון, כדי לאפשר למי שהסמכות נמסרה לו בחוק, לבחון אם ההליך המשמעתי קוים כהלכתו. מכאן המסקנה הנוספת המתבקשת, לאמור, שעה שבמסמך מש/5 רב הנסתר על הנגלה, לא יכול היה סגן הפרקליט הצבאי הראשי להפעיל את הסמכות שהקנה לו סעיף 168(ב) לחוק בדרך מושכלת, שהרי העיקר – ההנמקה להרשעה – נעדרה מטופס השיפוט”.
קטע זה מתוך פסיקת בית המשפט הגבוה לצדק ב”פרשת פילנט” הוא רק אחד התחומים שבהם עוסק הספר. אין ספק שעל החיילים מוטלות חובות, אך יש להם גם זכויות. מן הראוי שכל חייל יכיר ויבין את חובותיו, ובה בעת יהיה מודע לזכויותיו ולדרך שבה ניתן לממש אותן.
מטרת הספר היא לאפשר לחייל להכיר ולהבין את זכויותיו הבסיסיות במסגרת שירותו הצבאי, ובכך להעמיד לרשותו כלים משפטיים לפעול נגד כל החלטה בלתי סבירה של מפקדו, שיש בה כדי לשלול את זכויותיו או לפגוע בהן, בהיעדר כל הצדקה חוקית, מוסרית או ערכית.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 68.00 ₪
מחיר באתר 61 .20
+ -
שם:
חובות החייל בצה"ל וזכויותיו
מחבר:
עו"ד גלילי שי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011360390
מוציא לאור/ספק:
ספרי צמרת
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?