מלחמות הצללים

מלחמות הצללים

מלמן יוסי ורביב דן

מלחמות הצללים / מלמן יוסי ורביב דן

קהילת המודיעין של ישראל משולה לתמנון שזרועותיו פועלות בחסות החשכה. תנועותיו אמנם נסתרות מן העין, אך ברור לכול שהן רוחשות כל העת. מה שלא ברור הוא היכן עובר הגבול בין אמת לבין מיתוס, והאם כל מה שנחשב דמיוני הוא אכן כזה, או שמא פריצת אופק המחשבה היא בדיוק אומנותם של אנשי המודיעין, אמני הלוחמה הפסיכולוגית (ל"פ). הדברים הגיעו לידי כך שהאיראנים טענו כי חשפו רשת ריגול ישראלית המורכבת מ... סנאים. אנו יודעים מעט מאוד על פעילות המודיעין, רבים אף אינם יודעים שהמוסד אפוף המיתוסים אינו הגוף הגדול ביותר או החשוב ביותר במערך המודיעין הישראלי. "התמנון הישראלי" כולל גופים נוספים כמו אמ"ן, שב"כ, לק"ם, נתיב, מלמ"ב. תרומתו של אמ"ן עם יחידות 200 ומ"מ (מבצעים מיוחדים) לביטחון הלאומי הישראלי, אינה נופלת בחשיבותה ואולי אף עולה על זו של המוסד.

מלחמות הצללים מפזר בזהירות את מעטה הערפל הנח סביב זרועות המודיעין השונות וחושף את פעילויותיהן, על הצלחותיהן וכישלונותיהן. הוא שופך אור על המבצעים נגד תוכנית הגרעין של איראן, על עסקי הסמים בלבנון כמו גם על השמדת הכור הגרעיני בסוריה. הספר חושף מעט מדפוסי הפעולה של "כידון", חוד החנית של המוסד, ומשיטות גיוס הסוכנים, עוסק בפרשיות עלומות של העלאת יהודים לארץ ובאתגרי ההגנה עליהם ברחבי העולם, וחושף סיפורי עבר מאלפים על אודות הקמת הכור הגרעיני בדימונה.

22 שנים לאחר שמרגלים לא מושלמים היה לרב־מכר בארצות הברית ובישראל, חוזרים יוסי מלמן ודן רביב עם ספר חדש המשלים את תמונת פסיפס של המודיעין הישראלי.

יוסי מלמן הוא עיתונאי ופרשן לענייני ביטחון, שהתמחה עשרות שנים בסיקור קהילת המודיעין של ישראל עבור עיתון “הארץ" וכיום עבור אתר החדשות “וואלה". הוא חתן פרס סוקולוב לתקשורת, עמית בקרן נימן בהרוורד ומחברם של עשרה ספרים בנושאי מודיעין וטרור.

דן רביב הוא עיתונאי ותיק ב"סי־בי־אס" בעל ידע מעמיק על המזרח התיכון. הוא מתגורר בוושינגטון, מגיש תוכנית רדיו שבועית המשודרת ברחבי ארצות הברית וזכה בפרס מטעם “מועדון כתבי החוץ של אמריקה".

"מלמן ורביב מגדירים מחדש את הסטנדרט לכתיבה על שירותי הביון."
- ג'יימס וולסי, ראש הסי־איי־איי לשעבר

"מלמן ורביב כתבו ספר רב־עוצמה הנקרא כספר מתח למרות שהוא ספר עיון."
- וולף בליצר, מגיש בכיר בסי־אן־אן

"ראו הוזהרתם: ברגע שרק תציצו במלחמות הצללים, לא תוכלו להניח אותו מהיד." מהיד."
- דניאל סילבה, מחבר רבי מכר על המוסד
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
+ -
שם:
מלחמות הצללים
מחבר:
מלמן יוסי ורביב דן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011322922
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות
  • ד"ר בזיק 24 בינואר 2017

    ספר מעניין.עוד ספר המתאר את

    ספר מעניין.עוד ספר המתאר את עלילות המוסד ומלחמתו באיראן .קריא מאוד ,מעניין ודי ביקורתי. בהחלט ממליץ .

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?