מלחמת ששת הימים 50 שנה אחרי דעת חוקרים על המלחמה

מלחמת ששת הימים 50 שנה אחרי דעת חוקרים על המלחמה

בשנים 67 – 73, התחוללו שלוש מלחמות וביחד יצרו את " מלחמת ששת השנים " שכללה את מלחמת ששת הימים, מלחמת ההתשה ומלחמת יום הכיפורים.
מלחמת ששת הימים הייתה היחידה במלחמות ישראל שנחקרה ע"י מחלקת היסטוריה של צה"ל בראשותו של תא"ל אברהם איילון, על כל מרכיביה הצבאיים והמדיניים. ששת ספרי המחקרים יצאו לאור לעיון כל, בשנת 2017, במלאת 50 שנים למלחמת ששת הימים.
ספר זה, סוקר את מלחמת ששת הימים על כל מרכיביה הצבאיים והמדיניים - ישראליים, אך מוסיף גם את המעטפת של המלחמה, כולל הרמה הבינלאומית. כן כולל הוא ממצאים שחשפו מידע רב ותובנות, לרבות זו של מדינות ערב וצבאותיהן במלחמה, על פי מקורות ערביים, שראו אור במהלך 50 השנים מאז המלחמה. המקורות הערביים שופכים אור חדש ולא ידוע עד כה, על ה"צד השני של הגבעה ".
ספר זה הינו הראשון בסדרת הספרים שפרסם המכון לחקר מלחמות ישראל, הכוללת גם את הספרים על מלחמת ההתשה : "לוחמי קו המים והאש – מלחמת ההתשה בזירת התעלה ומצרים " ומלחמת יום הכיפורים " 40 שנה אחרי – מבט לאחור של חוקרים על כשלים והישגים במלחמת יום הכיפורים ".
חוקרים באקדמיה, במחלקת היסטוריה של צה"ל בעבר וכיום, חברו יחד לכתיבת ספר זה. כל חוקר כתב פרק בספר, על פי מחקרו או ספרו, על המלחמה.
בכותבים: פרופ' שמעון שמיר, על נשיא מצרים במלחמה, גמאל עבד אל נאצר, פרופ' יוסי גולדשטיין על פי הביוגרפיות על לוי אשכול ויצחק רבין,אל"מ מיל. ד"ר עמי גלוסקא על תקופת ההמתנה שקדמה למלחמה על פי ספרו " אשכול, תן פקודה", פרופ' ארנון גוטפלד וד"ר בועז וונטיק על ארה"ב במלחמה ולאחריה, יאיר אבן על ברה"מ במלחמה,סא"ל מיל. ד"ר שמעון גולן שחקר את הפיקוד העליון במלחמה, דני שלום על פי ספרו על חיל האוויר במלחמה, אל"מ מיל. ד"ר אפרים קם על הלחימה בצפון הגדה, סא"ל מיל. אברהם זהר על הלחימה בסיני ומערכת ירושלים, ד"ר מתי מייזל על פי ספרו על הלחימה בגולן, סא"ל מיל. ד"ר כוכבי אזרן ותא"ל מיל. ד"ר אריה רונה על חיל הים במלחמה, אל"מ מיל. פסח מלובני, על פי מחקריו על צבאות ערב ומנהיגי ארצות ערב במלחמה וכן פרופ' גדעון ביגר על השינוי בגבולות מאז מלחמת העולם הראשונה ועד למלחמת ששת הימים.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
מלחמת ששת הימים 50 שנה אחרי דעת חוקרים על המלחמה
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
9789659188819
מק"ט:
011786816
מוציא לאור/ספק:
המכון לחקר מלחמות ישראל
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?