תמונת מצב

תמונת מצב

לימור יואב וקורן זיו

גם בגיל 70, ישראל היא מדינת צבא. לצה"ל שמור מקום של כבוד בחברה הישראלית, וסקרים מראים שהוא המותג האהוד בישראל — בפער גדול מכל שאר האישים והמוסדות. בהצלחות ובכשלונות, במלחמות ובלוויות, צה"ל היה ונותר מדורת השבט, והחיילים שמשרתים בו הם "הבנים של כולנו", שמגנים עלינו וזכאים שנגן עליהם בחזרה.
למעשה, צה"ל הוא זה שמאפשר לישראל להיות חברה שפויה ומשגשגת. בתוך מזרח תיכון סוער והפכפך, ומול איומים שמתעצמים במהירות, מצליח צה"ל לאפשר לחברה הישראלית לגור במזרח התיכון אבל להרגיש באירופה. לולא השקט הבטחוני, שמושג בעבודה יומיומית, סיזיפית ומתישה, ישראל היתה נראית אחרת: מדממת יותר, מפוחדת יותר, בטוחה פחות.
תמונת מצב הוא פרויקט ייחודי, שמאפשר הצצה נדירה וחד־פעמית לקרביים של צה"ל וכוחות הביטחון כפי שלא נראו מעולם.
הפרשן יואב לימור והצלם זיו קורן קיבלו גישה בלעדית שמאפשרת להם להביא בלי פילטרים את הפנים של המלחמה האמיתית שמנהלת ישראל על הבית, מהתקיפות החשאיות בסוריה, דרך המלחמה בטרור והשמירה על הגבולות ועד לחיים היומיומיים — המאבק לקדם נשים, לשלב חרדים ולקלוט עולים ונוער במצוקה בצבא, משלחות הסיוע לאסונות הומניטריים בעולם ופריצות הדרך הטכנולוגיות שסייעו להפוך את ישראל לסטארט־אפ ניישן.
תמונת מצב מציג את צה"ל כפי שלא נראה מעולם וכולל הצצה ראשונה ובלעדית למקומות שנחשפים עתה לראשונה — סיירת מטכ"ל, שלדג ויחידות טכנולוגיות באמ"ן — וכן לליבת הפעילות של השב"כ. הספר גם מביא סיפורים ותמונות שעדיין לא פורסמו מהלחימה בטרור ומהפעילות נגד חיזבאללה, חמאס ודאעש לאורך הגבולות.
יואב לימור הוא עיתונאי ותיק, שמסקר את מערכת הביטחון ב־30 השנים האחרונות. בעבר שימש ככתב ופרשן צבאי ב"מעריב" וכשליח העיתון בלונדון, היה פרשן בטחוני בערוץ 1, ובשנים האחרונות כותב ב"ישראל היום". לימור הגיש בשנים האחרונות את תוכנית הבוקר בערוץ 2 ומגיש כיום תוכנית בוקר וסרטים דוקומנטריים בקשת. הוא פרסם בעבר את רב־המכר ״שבויים בלבנון״ (עם עפר שלח) ומרצה בקביעות בפורומים שונים בארץ ובעולם.
זיו קורן הוא צלם העיתונות המוביל בישראל. קורן צילם בעבר ב״ידיעות אחרונות״, ובשנים האחרונות מצלם עבור ״ישראל היום״ וכלי תקשורת מובילים בעולם ומשמש נציג סוכנות הצילום פולאריס בישראל. קורן הוציא כבר 17 ספרים והציג את עבודותיו בעשרות תערוכות. הצילומים שלו מעטרים בקביעות שערי מגזינים מובילים בארץ ובחו״ל וזכו בפרסים בינלאומיים רבים. קורן הוא מרצה מבוקש לצילום בארץ ובעולם.
לימור וקורן עובדים ביחד כבר שנים רבות, מה שאיפשר את הפרויקט יוצא הדופן
של תמונת מצב.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 149.00 ₪
מחיר באתר 134 .10
+ -
שם:
תמונת מצב
מחבר:
לימור יואב וקורן זיו
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011374160
מוציא לאור/ספק:
כנרת זמורה ביתן
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?