הגדות תש"ח

הגדות תש"ח

יואב רגב

בעמק איילון התחולל קרב לוהט וקשה בניסיון לכבוש את תחנת המשטרה בלטרון. האגדה מספרת שנטבחו שם אלפי עולים חדשים, שירדו מהאוניות בחיפה, רובים ניתנו בידיהם והם נשלחו לאותו הקרב, ללא כל ניסיון קרבי. אמת או השמצה נוראה?

בספר מתוארים תשעה סיפורי קרבות ממלחמת העצמאות של ישראל. חלקם ידועים יותר וחלקם פחות. מהם שהפכו לאגדות ומהם להגדות, שמסופרות או מוקרנות בימי העצמאות, בהרצאות של מורשת קרב בצה"ל, אך בעיקר בחוגי סיורים וטיולים שמרבים להגיע לאותם האתרים. במסגרות הלא-רשמיות עולה לעתים הדמיון על המציאות! מורים ומדריכים מסורים לשליחותם נוטים תכופות, ללא כוונה רעה, להגזים, לטעות ולשגות. הסיבות רבות ושונות: פוליטיקה, דרמתיות יתרה, שִכחה או סתם חוסר ידיעה.
שבעה עשורים חלפו מאז. מחקרים נעשו, בדיקות נערכו ורוב העובדות ידועות, מתועדות ומקובלות בין החוקרים.
נדרש רק לחשוף אותן לעיני המתעניינים.
מחבר הספר, יואב רגב, חוקר תולדות היישוב, מרצה, מורה ומדריך, מספר לנו, בהתבססו על מחקרים שפורסמו, על סיפורי הלוחמים ועדויותיהם ועל עובדות מתועדות, מה באמת אירע באותם קרבות מרים. כמה גורליים היו, מי וכמה השתתפו בהם ומיהם הנופלים. לא פרטים יבשים של ועדת חקירה, אלא סיפור אמיתי. גבורה או כישלון. מפח נפש או הצלחה.
הספר אינו מתיימר לחדש ולעקור הרים דווקא, אלא לרכז כמה מן הסיפורים והמיתוסים שעליהם גדלנו ועליהם יגדלו גם הדורות הבאים. הגדות!
התוצאה מרתקת ועוצרת נשימה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 57 .60
+ -
שם:
הגדות תש"ח
מחבר:
יואב רגב
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011020256
מוציא לאור/ספק:
אחיאסף
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?