בגובה העיניים  / דני חלוץ

בגובה העיניים / דני חלוץ

דני חלוץ

40 שנים ושלושה חודשים שירת דני חלוץ בצה"ל, מתוכן ארבע שנים כמפקד ה-14 של חיל האוויר, ושנה וחצי כרמטכ"ל ה-18. הוא התפטר לאחר מלחמת לבנון השנייה, בעיצומו של ויכוח ציבורי על תוצאות המלחמה. עתה פורס חלוץ את סיפור חייו המרתק, מילדותו הצנועה במושב חגור עד לפסגת הפיקוד של צה"ל. כשהוא עורך חשבון-נפש מעמיק, בראש ובראשונה עם עצמו, אך גם עם קצינים בכירים ואישים פוליטיים.

במלחמת ההתשה היה חלוץ טייס "פנטום" צעיר. שראה לנגד עיניו את מפקדו הנערץ, שמואל חץ ז"ל, נפגע מטיל מצרי. במלחמת יום הכיפורים שירת בטייסת "האחת", שספגה יותר פגיעות מכל טייסת אחרת בחיל האוויר, ועבר איתה את כל הדרך, מהלם ההפתעה ועד לניצחון שהושג במחיר כה כבד.

בשנים הבאות טיפס חלוץ בסולם הפיקוד של חיל האוויר, עד מינויו למפקד על החיל. בזכות יכולתיו הפיקודיות והארגוניות מונה ב-2005 לרמטכ"ל. "ה"כחול" הראשון בצה"ל. כרמטכ"ל ניצח חלוץ על התנתקות מעזה. "ליבי כואב על המפונים, אך היה זה מבחן שמדינה דמוקרטית חייבת לעבור", כותב האיש שהיה מחסידי ארץ ישראל השלמה, אך מיתן את השקפותיו במרוצת השנים.
מחלמת לבנון השנייה חשפה לעיני חלוץ תרבות צה"לית יבשתית (להבדיל מה"חיל אווירית") לקויה, שתרמה לכשלים שונים, אך ממרחק הזמן שחלף, ברור כי יעדי המלחמה העיקריים הושגו. מאז הפסקת-האש נהנית ישראל מהשקט המוחלט בגבולה הצפוני, והוחזרה ההרתעה מול החזבאללה. חלוץ קובע כי ועדת וינוגרד, שלגירסתו עיוותה את מושג הצדק הטבעי, לא שקלה נכונה את היעדים שהוצבו מול ההישגים בפועל.

בגובה העיניים הוא ספרו של לוחם, מפקד ואזרח אמיץ, שיש בו ביקורת נוקבת על תחלואי צה"ל והחברה הישראלית, אך גם אמונה איתנה ביכולתה של ישראל לעמוד באתגרי העתיד. זהו ספר מרגש, שהכנות מבצבצת בו מכל שורה, ספר חובה לכל מי שחוסנה הלאומי של ישראל יקר לליבו.

דני חלוץ נולד ב-1948 לאב יוצא איראן ואם יוצאת עיראק, גדל במושב חגור ובחולון, והתגייס לצה"ל ב-1966, חלוץ שירת כטייס קרב במלחמת ההתשה, מלחמת יום הכיפורים ומלחמת לבנון הראשונה, מילא תפקיד בכיר בפרויקט ה"לביא". ופיקד עם בסיס חצור. הוא בוגר לימודי כלכלה באוניברסיטת ת"א וקורס למנהלים בכירים באוניברסיטת הרווארד. נשוי לעירית ואב לטל, רן ויעל. כיום הוא איש עסקים ויו"ר עמותת "אתגרים", המסייעת לאנשים בעלי מוגבלויות.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
בגובה העיניים / דני חלוץ
מחבר:
דני חלוץ
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011322357
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?