לשחרר את גלעד

לשחרר את גלעד

גרשון בסקין

ב-18 באוקטובר 2011, בימי חול המועד סוכות, שב גלעד שליט הביתה לאחר 1,941 יממות בשבי חמאס ומילא לבבות רבים בשמחה ובגאווה.

לשחרר את גלעד הוא סיפורו של ערוץ תקשורת חסר תקדים ותרומתו המכרעת לשחרור גלעד שליט. הספר מבוסס על יותר מ-700 עמודים של מכתבים ומסמכים שהחליף ד"ר גרשון בסקין עם אישים בישראל, בחמאס וברחבי העולם. במשך יותר מחמש שנים פעל בסקין כאיש צללים בתנאים-לא-תנאים למען מטרה שהייתה בעיניו אנושית ולאומית כאחד - לפדות חייל חי מן השבי. רק דוד מידן זיהה נכון את ההזדמנות שהציב לפניו בסקין. בהסכמת ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר מידן רשמית לבסקין לפעול בערוץ ישיר חשאי עם ראזי חמד, מבכירי חמאס.

בעקבות עבודה משותפת ועיקשת בערוץ חמד-בסקין, שהושתתה על אמון הדדי, הושגה פריצת דרך במשא ומתן, וזו הובילה לשחרור 1,027 אסירים פלסטינים תמורת חייל ישראלי אחד. למרות המחיר הכבד והכואב של העסקה תמך בה רוב הציבור בישראל.

"לכבוד גרשון בסקין... מעטים בלבד מכירים את פועלך ותרומתך לקידום העסקה. בשם ממשלת ישראל ובשמי אני מודה לך על הזמן והמאמצים שהקדשת לנושא חשוב זה." בנימין נתניהו במכתב לגרשון בסקין, 26 באוקטובר 2011

"גרשון, אני קודם כול פלסטיני... חיילי צה”ל אויבים של הפלסטינים. הם באו, לקחו את המולדת שלי והרגו את בני עמי. גלעד היה חייל... תראה, אני בן אדם. אני יודע שלא קל להחזיק מישהו בכלא... לכן התעקשתי להיות מעורב, לדבר ולשכנע שאנחנו זקוקים למדיניות חדשה, לחזון חדש ולהצעה חדשה... מה שהניע קדימה את כל התהליך הוא היוזמה הבלתי פוסקת שלנו ונכונותנו לעבוד ללא הפסק כל היום וכל הלילה..." ראזי חמד בריאיון טלפוני עם גרשון, פברואר 2012

"לגרשון, מאז שחרורי, למושג חופש ישנה משמעות גדולה מאוד בחיי... למדתי להסתכל על 'חצי הכוס המלאה' בחיים, כלומר תמיד לנסות לחשוב חיובי, ולדעת להעריך את העובדה שאני אדם בריא וחופשי."
גלעד שליט במייל לגרשון, ינואר 2013

גרשון בסקין, ד"ר ליחסים בין-לאומיים, יזם חברתי ופוליטי זה 35 שנה ביחסים בין ישראל לערבים. יזם והקים את המכון לחינוך לדו־קיום יהודי-ערבי במשרד החינוך ומשרד ראש הממשלה וניהלו במשך שש שנים. סמוך לפרוץ האינתיפאדה הראשונה ייסד את איפקרי (IPCRI), מכון ישראלי-פלסטיני משותף לקידום הפתרון של "שתי מדינות לשני עמים", וכיהן כמנכ"ל הישראלי שלו 24 שנים. את הקשרים הענפים שיצר ופיתח עם השנים רתם לשחרורו של גלעד שליט משבי חמאס.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -
שם:
לשחרר את גלעד
מחבר:
גרשון בסקין
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011373377
מוציא לאור/ספק:
כנרת
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?