ניצחון בסבירות נמוכה

ניצחון בסבירות נמוכה

ברונשטיין מיכאל ד"ר ערך

בשנת 1982 חשף שלמה נקדימון את הביטוי "סבירות נמוכה". בשנת 2001 פרסם פרופסור אורי בר-יוסף את מסמכי אמ"ן מערב המלחמה. אכן, כך העריכו אז את הסבירות למלחמה.
בעיני הציבור הפך הביטוי "סבירות נמוכה" לסמל למחדל המודיעיני ולמלחמה כולה, אך לא רבים הבינו שאותה הערכה שגויה נבנתה על שתי הערכות אחרות. האחת, שצה"ל ינצח בכל מקרה ובכל הנסיבות; והאחרת, שגם הערבים מעריכים כך את תוצאות המלחמה הבאה. לכן, לא ייזמו מלחמת התאבדות. הסבירות למלחמה והסבירות לניצחון קשורות ביניהן ללא הפרד.
ברור שטעינו בהערכת יכולת האויב וכוונותיו, אך הסבירות לניצחון תלויה לא רק באלו. משפיעים עליה הרבה גורמים שערכם האמיתי התברר רק בדיעבד – לפעמים רק ממרחק של שנים. הספר הזה מנתח חלק מהם: המסגרת המדינית; היעדים שנקבעו; תכניות שתוכננו; אימון הצבא ואיכות הנשק, ומעל ומעבר לכול – תפקוד מנגנוני הצבא, כולל דרגי הפיקוד, במהלך המלחמה. התפקוד הזה אמור לתמוך בדרג הלוחם, להוציא את המרב מיתרונותיו, ולצמצם את השפעת חסרונותיו. התפקוד הזה מבדיל בין צבא מקצועי לבין מיליציה.
אנחנו קבוצת אנשים, שצה"ל והמדינה עומדים בראש מעיינינו. עשינו את מה שלא עשתה האקדמיה, ולא עשו עיתונאים וצה"ל עצמו. הקדשנו שעות רבות למחשבה ולדיון בנושא, ועשינו העבודה כמיטב יכולתנו.
עתה אנו מציגים את ספרנו, ניצחון בסבירות נמוכה, לשיפוט הקורא.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 120.00 ₪
מחיר באתר 108 .00
+ -
שם:
ניצחון בסבירות נמוכה
מחבר:
ברונשטיין מיכאל ד"ר ערך
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011786741
מוציא לאור/ספק:
עלים
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?