ימי לבנון אוגדה מאתיים חמישים ושתיים במלחמת שלום הגליל

ימי לבנון אוגדה מאתיים חמישים ושתיים במלחמת שלום הגליל

אלוף עמנואל סקל

עמנואל סקל, אלוף (מיל'), מפקדה של אוגדה 252 במלחמת לבנון הראשונה, מביא בספרו "ימי לבנון" את סיפורו האישי המשולב בסיפור לחימתה של האוגדה. אוגדה 252 לחמה בגזרה המזרחית של לבנון, גזרה הררית וקשה ללחימה, מול כוחות מחבלים והצבא הסורי הסדיר, בצירים קשים לתנועה – ציר "מיכה", ציר "הכפרים", ציר "טולוס" ועוד – אותם למדו לוחמי האוגדה להכיר היטב.
בספר מתוארת התקופה הסוערת של טרום המלחמה, ימים בהם עלתה האוגדה מסיני לרמת הגולן וירדה חזרה למחנות האוהלים במזרח סיני שנמצא בתהליך פינוי בעקבות הסכם השלום עם מצרים. הקצב התזזיתי של "ההקפצות" זיכה אותה בצה"ל בתואר "אוגדת סינרמה" (סיני-רמה).
לאחר המלחמה נשארה האוגדה בלבנון, בפעילות ביטחון שוטף, ולצד הפעילות המבצעית התמודדה גם עם חורף קשה ושלג שבמקומות רבים הגיע לגובה של חמישה מטרים.
לצד תיאורי הלחימה וההתקדמות בצירים הקשים בדרום לבנון, מצורף גם פרק חשוב שעוסק בלקחי מלחמת של"ג ובהשוואתה למלחמת לבנון השנייה ולקחיה שלה.
***

"ימי לבנון - אוגדה 252 במלחמת שלום הגליל", הוא ספרו הרביעי של אלוף (מיל') דוקטור עמנואל סקל. קדמו לו "הסדיר יבלום" שזכה בפרס יצחק שדה, האוטוביוגרפיה "בן הארץ" והספר "כי מלחמתה כה ארוכה".
עמנואל סקל, לוחם שריון ובעל עיטור העוז ממלחמת יום הכיפורים, פיקד על אוגדות, גיס והיה מפקד המפח"ש וחבר המטה הכללי.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -
שם:
ימי לבנון אוגדה מאתיים חמישים ושתיים במלחמת שלום הגליל
מחבר:
אלוף עמנואל סקל
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013372423
מוציא לאור/ספק:
ליאור שרף שיווק
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?