רבע לשמונה

רבע לשמונה

אילן כפיר ודני דור

"טוסו, עוטו על האויב, הכו בו עד חורמה. השמידו מלתעותיו, הפיצוהו במדבר לכל עבר, למען ישכון עם ישראל לבטח בארצו לדור ודור. לחיל האוויר, אגרופו הקמוץ של צה"ל, ניתן הצו. המראנו לקרב. החלה החוליה השלישית במלחמתנו לעצמאות וקוממיות במולדתנו ההיסטורית."
(פקודת הקרב של מפקד חיל האוויר עם תחילת מבצע "מוקד" – 5.6.67)

***

רבע לשמונה – היה תחילתו של מבצע "מוקד" במלחמת ששת הימים, להכרעת חילות האוויר של מדינות העימות, מצרים, סוריה וירדן. מבצע שתוכנן במשך כמה שנים ומהלכיו האחרונים נקבעו בידי מפקד חיל האוויר, מוטי הוד, יחד עם בכירי חיל האוויר.
"רבע לשמונה" – מביא את סיפור חייו המרתק של אלוף מוטי הוד, בן עמק הירדן וקיבוץ דגניה. אחד מארבעת הטייסים הראשונים שסיימו קורס טיס במדינת ישראל, מילא כל תפקיד פיקודי בחיל, עד שמונה באפריל 1966 למפקדו והוביל את חיל האוויר לנצחונו הגדול במלחמת ששת הימים. סיפור חייו של מוטי הוד, שזור בסיפורה של מדינת ישראל, ובסיפורו של חיל האוויר הישראלי, שהוא היה בין מעצבי דמותו.

***
כותבי הספר, אילן כפיר ודני דור, מתמחים בביוגרפיות פוליטיות וצבאיות. בין ספריהם: "החווה הסינית", "ברק. מלחמות חיי", "ינוש", "אלוף השמים", מסע חיים – אלוף חיים ארז", "בנתיבי האש" ועוד.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
רבע לשמונה
מחבר:
אילן כפיר ודני דור
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011324307
מוציא לאור/ספק:
ידיעות אחרונות
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?