על בלימה

על בלימה

אבירם ברקאי

כמה דקות לפני השעה שתיים שבת-כיפור, 6 באוקטובר 73', תקף הצבא הסורי במלוא עוצמתו ברמת הגולן. בשעות הלחימה הראשונות, הקריטיות ביותר, עמדה רק חטיבת שריון אחת בין הסורים לבין הכנרת. חטיבת השריון הסדירה 188. הסדן היחיד שעליו התנפצו מתקפות הצבא הסורי.

במשך ה-24 השעות הראשונות ללחימה נפלו בקרב כל בכירי החטיבה. סך הכל איבדה החטיבה 79 לוחמים . 69 טנקים ניצבו לבדם מול למעלה מאלף טנקים סורים, תחת מתקפת ארטילריה כבדה וללא סיוע אווירי.

מפוצלים למחלקות טנקים בודדות לאורך קו הגבול, תחת הנחייה פיקודית שאין לסגת אף שעל, עמדו הטנקיסטים של 188 ובלמו את מסת האויב ביחסי כוחות חסרי תקדים.
אותם טנקים בודדים שנלחמו באומץ לב ונחישות בנחשול השריון העצום שהתגעש מולם, עצרו את דיוויזיות השריון הסוריות שאיימו להגיע למעבורות נהר הירדן, ולהמשיך משם הלאה. לגליל, לעמקים ולחיפה.
על בלימה מביא את סיפורם של אותם גיבורים, השריונאים. הנהגים, הטענים, התותחנים והמפקדים, שמדינת ישראל חבה להם כה הרבה והיא אפילו לא יודעת זאת.

אבירם ברקאי, מ"פ שריון (מיל'), שפיקד על מחלקת טנקים במלחמת יום הכיפורים, הצליח להרים אבן ועוד אבן, ועוד אחת, בחיפוש חסר פשרות אחר האמת. לצורך כתיבת ספר זה הוא תיחקר 230 לוחמים ומפקדים ועבר על הרי חומר גלוי שעמדו לרשותו, בין השאר יומני מבצעים ודו"ח אגרנט. התוצאה מובאת בספר דרמטי שמשלב את אימי הימים הראשונים ללחימה, עם סיפור גבורתם של הלוחמים.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
על בלימה
מחבר:
אבירם ברקאי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011530962
מוציא לאור/ספק:
מעריב-כתר
ביקורות
 • יהודה אמסלם 12 בספטמבר 2020

  בקורת חיובית

  טיילתי עם המחבר, אבירם ברקאי ברמת הגולן וקבלתי הסבר מאלף עם הקבוצה שלי
  עד היום אני מלא רשמים וחושב על המקומות והתיאורים המופיעים בספר

 • מתן 24 בינואר 2017

  ספר חובה

  ספר חובה לכל מי שרוצה לנסות להבין את הקטסטרופה בה היינו במלחמת יום הכיפורים.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?