שווה לך ההיגיון הסמוי שעומד בבסיס המוטיבציה שלנו

שווה לך ההיגיון הסמוי שעומד בבסיס המוטיבציה שלנו

דן אריאלי

אנחנו עובדים קשה כדי להחדיר מוטיבציה בעצמנו. אנחנו גם משקיעים זמן רב בניסיון להחדיר מוטיבציה באחרים: עובדים, בני משפחה, לקוחות ועמיתים. דן אריאלי, הפסיכולוג ההתנהגותי המפורסם, טוען כי אפשר להגדיר חלק ניכר מהמעשים שלנו כ"מעוררי מוטיבציה".
• כיצד אפשר להגדיל מוטיבציה?
• מדוע אנחנו קשורים יותר לדברים שיצרנו במו-ידינו?
• מה מחדיר יותר מוטיבציה בעובדים – בונוס שמן או טפיחה על השכם?
ההנחה המקובלת היא שמוטיבציה היא עסק פשוט למדי: אנחנו רוצים דברים או זקוקים להם, ואנחנו עובדים כדי להשיג את הדברים האלה. על פי ההנחה הזאת אנחנו נוהגים כמו עכברים במבוך, כשמקום אוכל אנחנו מקבלים כסף. יכול להיות שהאופן שבו אנחנו חושבים על פעולתה של המוטיבציה שגוי לחלוטין?
בספר מרגש, מצחיק ומעורר מחשבה, אשר חוקר התנהגות אנושית רבת-חשיבות, טוען אריאלי כי מוטיבציה פועלת בדרכים הרבה יותר מורכבות משנהוג לחשוב. הוא צולל עמוק אל נבכי המוטיבציה וחוסר-המודעות החלקי שלנו לאופן שבו היא פועלת, ולוקח אותנו למסע שיסייע לנו לגשר על הפער הזה בין מה שאנחנו חושבים לבין מה שקורה באמת. מחדר הישיבות אל שולחן האוכל המשפחתי, בוחן אריאלי את המוטיבציה – כיצד היא פועלת וכיצד אנו יכולים לנצל את הבנת אופן פעולתה כדי לשפר את חיינו.
דן אריאלי הוא פרופסור לפסיכולוגיה ולכלכלה התנהגותית באוניברסיטת דיוק שבארצות הברית. הוא מחברם של רבי-המכר הבינלאומיים "לא רציונלי ולא במקרה", "לא רציונלי אבל לא נורא", "האמת על באמת" ו"שלך באי רציונליות". הוא לא בטוח אם לבישת טי שרט הנושאת את שמו היא עניין משעשע או סימן ליהירות, אבל כחוקר בלתי-נלאה הוא נחוש בדעתו למצוא תשובה לשאלה הזאת. אריאלי גר בדרהם שבקרוליינה הצפונית עם אשתו סומי וילדיהם המקסימים עמית ונטע.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 112.00 ₪
מחיר באתר 49 .00
+ -
שם:
שווה לך ההיגיון הסמוי שעומד בבסיס המוטיבציה שלנו
מחבר:
דן אריאלי
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011324210
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים
ביקורות
  • אוילר 7 בנובמבר 2018

    ספר מדהים

    מרוב שהוא היה טוב לא היה לי זמן להוכיח את השערת ריימן, זה הסיבה היחידה שלא הצלחתי.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?