חקירות ודרישות

חקירות ודרישות

ערך שגיב אסף

חקירות ודרישות / שגיב אסף ערך"אנתולוגיה שנבחרה בקפידה," כתב המשורר והסופר רוברט גרייבס, "היא מרפאה המחלקת תרופות להפרעות הנפשיות השכיחות ביותר, וניתן להשתמש בשירותיה לא רק לקבלת טיפול אלא גם לצורך מניעה." אף שגרייבס כיוון בדבריו לתחום השירה, תיאורו הציורי הולם להפליא גם את הספר שלפניכם, שהמאמרים המופיעים בו נבחרו בקפידה, ובדרכם הם מבקשים להציע מזור לשורה ארוכה של תחלואים חברתיים ואישיים: מבוכה רוחנית, קִדמה טכנולוגית בלתי מרוסנת, תאוות בצע חסרת מעצורים, עצלות פוליטית ומוסרית, קנאות דתית, צרות אופקים, יוהרה אינטלקטואלית ונאורות שדעתה השתבשה קשה לחשוב על מועקה ממועקות זמננו שמקומה נפקד מן הרשימה. חקירות ודרישות מאגד מבחר תרגומים של מאמרי מופת שראו אור בכתב העת "תכלת" במהלך העשור החולף.


הוא מציע אוצר בלום של פניני חוכמה לכל מי שמגלה עניין בפילוסופיה, בביקורת תרבות ובמדעי החברה באמצעות מגוון של נקודות מבט ושל סגנונות כתיבה: דיונים רציניים בשאלות הרות גורל בצד מסות משעשעות, עיונים קפדניים ושיטתיים בבעיות השעה בצד הגיגים קלי משקל על ענייני דיומא.


מחברי הטקסטים המופיעים כאן אישים כמו
עמנואל קאנט, לודוויג ויטגנשטיין, דיויד יום, מקס ובר וויליאם ג'יימס — משתייכים לפנתיאון של ההגות ושל היצירה האנושית. הקורא מוזמן להעמיק את היכרותו עם רעיונותיהם, המוגשים כאן בלבוש עברי נגיש, בלוויית מבואות והערות מאירות עיניים.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 89.00 ₪
מחיר באתר 80 .10
+ -
שם:
חקירות ודרישות
מחבר:
ערך שגיב אסף
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0001-6712
מק"ט:
010010884
מוציא לאור/ספק:
דביר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?