דוד וגוליית איך להפוך חולשה לכוח

דוד וגוליית איך להפוך חולשה לכוח

מלקולם גלדוול

דוד וגוליית איך להפוך חולשה לכוח / גלדוול מלקולם

לפני שלושת אלפים שנה, בשדה קרב בארץ ישראל הקדומה, הכניע נער רועים לוחם ענקי בחלוק אבן וקלע בלבד, ומאז מסמלים השמות דוד וגוליית את המאבקים בין הענקים והחלשים שמסתיימים בניצחון החלשים. ניצחונו של דוד היה בלתי סביר, נס. הוא לא היה צריך לנצח.

האומנם?

בספר דוד וגוליית מלקולם גלדוול מגדיר מחדש את יחסי הכוחות בין חולשה וכוח. בעזרת סיפורים מרתקים גלדוול מצביע על האופן שבו יחידים וקהילות יכולים לנצל חולשה - אפליה, מום, או כל נקודת פתיחה גרועה אחרת - כמנוף להצלחה. כך במקרה של עורך דין מפורסם שהדיסלקציה שלו התבררה כיתרון; כך באירוע שבו עמד נער חסר אונים מול כלב משטרתי שנשלח להרתיע אותו ואת חברו המפגינים נגד אפליה; כך עם מי שמותו של אביו ויתמותו המוקדמת הכשירו אותו למאבק עיקש נגד סרטן.

הכתיבה המבריקה שמאפיינת את גלדוול - שהקוראים נחשפו לה בקריאת רב המכר הקודם שלו מצוינים: ממה עשויה הצלחה, הופכת גם את דוד וגוליית לחוויית קריאה מרתקת. חוויה שהמסקנה העולה ממנה יכולה לשמש גם מקור לנחמה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 86 .40
+ -
שם:
דוד וגוליית איך להפוך חולשה לכוח
מחבר:
מלקולם גלדוול
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010033045
מוציא לאור/ספק:
זב"מ
ביקורות
 • זאב ה. 24 בינואר 2017

  וַיֶּחֱזַק דָּוִד מִן-הַפְּלִשְׁתִּי בַּקֶּלַע וּבָאֶבֶן, וַיַּךְ אֶת-הַפְּלִשְׁתִּי וַיְמִתֵהוּ; וְחֶרֶב, אֵין בְּיַד-דָּוִד.(שמואל א יז נ)

  גלדוול מתאר בצורה מרתקת איך להפוך חולשה לכוח ונקודות חולשה אצל בעלי הכוח.
  באמצעות מקרים שונים בתקופות שונות ובמקומות שונים מתגלה הקשר בין חולשה לבין כוח,
  דוד מול גולית בעמק האלה , ובמקרה אחר הצלחתה של קבוצת נערות חסרות כשרון
  בכדורסל בארצות הברית.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?