צדק

צדק

מייקל סנדל

צדק / סנדל מייקל

האם התאבדות היא מעשה מוסרי? האם השוק החופשי הוגן? מה צריכים לעשות חיילים במשימה חשאית בשטח עוין כשהם נתקלים באזרחים שעלולים להסגיר אותם? האם פטריוטיות היא מידה טובה? האם צריך להיות גבול לחופש שלנו? מדוע עלינו להביא את השקפותינו המוסריות והדתיות לדיונים על צדק וזכויות? האם תרחיש של פצצה מתקתקת יכול להצדיק עינויים בחקירתם של חשודים בטרור? האם הפלה היא רצח? האם יש בעיה מוסרית בקנייה ומכירה של יכולות רבייה של נשים? מהו הדבר הנכון שעלינו לעשות?
שאלות של צדק ומוסר אינן שאלות שצריכות להטריד אך ורק פילוסופים. ההפך הוא הנכון. אלה השאלות שחיינו מורכבים מהן, והן מצויות בכל צעד כמעט שאנחנו עושים. בספרו צדק מציע הפילוסוף האמריקני מייקל סנדל מבוא קצר ובהיר לפילוסופיה של המוסר. הוא בוחן נושאים בוערים כמו הפרטה והפלות, נישואים חד־מיניים ושוויון זכויות, אפליה מתקנת ודילמות אתיות שאנו מתמודדים איתן בחיי היום־יום, ובתוך כך מציג בפשטות ובבהירות את תיאוריות הצדק המרכזיות של הפילוסופיה המערבית. "סנדל מסביר תיאוריות של צדק בבהירות ובחוסר אמצעיות. הרעיונות של אריסטו, ג'רמי בנת'ם, עמנואל קאנט, ג'ון סטיוארט מיל, רוברט נוזיק וג'ון רולס לא הוצגו מעולם בצורה כה נגישה." ניו יורק טיימס
מייקל סנדל הוא פילוסוף פוליטי המלמד באוניברסיטת הרווארד. הוא מרבה להרצות באירופה, אסיה, אוסטרליה ואמריקה הצפונית, והיה מרצה אורח בסורבון. הספר צדק מבוסס על שיעור בשם זה, שסנדל מלמד זה כשלושה עשורים, והוא אחד הקורסים הפופולריים ביותר באוניברסיטת הרווארד ומושך בכל שנה יותר מאלף תלמידים.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -
שם:
צדק
מחבר:
מייקל סנדל
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010010900
מוציא לאור/ספק:
דביר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?