מעולם ועד עתה

מעולם ועד עתה

שון קרול

מעולם ועד עתה / קרול שון

לפני עשרים שנה, ב"קיצור תולדות הזמן", ניסה סטיבן הוקינג להסביר את הזמן באמצעות הסברת המפץ הגדול. כעת אומר שון קרול שעלינו להיות שאפתנים יותר. כדי להבין את הזמן, עלינו לדעת מה קרה לפני המפץ הגדול.

קרול, אחד הפיזיקאים התיאורטיים המובילים בדורו, מציג גישה מסחררת, משנה סדרי עולם, להבנת היקום, בהתבסס על המאפיין הבולט והמסתורי ביותר בזמן: העובדה שיש לו כיוון.

הכול יודעים שאי-אפשר לאחות ביצה שנטרפה, ושאנו זוכרים את העבר אך לא את העתיד. שבירה פשוטה זו של הסימטריה היא פתח להבנת התעלומות העמוקות של היקום שלנו ויקומים אחרים. חץ הזמן, המצביע תמיד מהעבר לעתיד, חב את קיומו לתנאים שלפני המפץ הגדול עצמו – עידן שאיינשטיין אפילו לא שיער את קיומו.

קרול טוען שהיקום שלנו הוא חלק ממשפחה גדולה של יקומים, שבהם רבים חווים חץ זמן המצביע בכיוון ההפוך. הסבריו של קרול מקיפים נושאים מגוונים ובהם אנטרופיה, מכניקת קוונטים, מסע בזמן, תורת האינפורמציה ומשמעות החיים, והם אלגנטיים, ברורים ומעוררי מחשבה.

מעולם ועד עתה ייקח אתכם אל גבולות הפיזיקה התיאורטית כדי לחקור כיצד תכונות המרחב-זמן לפני המפץ הגדול יכולות להסביר את זרימת הזמן שאנו חווים בחיי היומיום – כולל עשר השניות הדרושות לקרוא משפט זה, ולא חשוב באיזו גלקסיה אתם נמצאים. ספר מרתק זה הוא הצעד הבא בהבנת קיומנו בעולם.

"שון קרול כתב מדריך נאמן, המאיר כמה מהתובנות המבלבלות והמרתקות ביותר בפיזיקה המודרנית. ספרו המענג הוא מסע נגיש ומלהיב לתעלומות הזמן, שמתמודד במיומנות עם נושאים שללא ספק יהיה להם תפקיד מפתח במהפכה הגדולה הבאה בהבנת היקום."

- בריאן גרין, מחבר "היקום האלגנטי", בעברית בהוצאת מטר

"מעולם ועד עתה של שון קרול הוא תיאור נגיש להפליא של כמה מהתעלומות העמוקות ביותר בפיזיקה המודרנית. גם אם לא תסכימו עם כל המסקנות שלו, תמצאו שהדיון בהן מרתק, ומעמיק הרבה יותר מרוב ספרי המדע הפופולרי."

- רוג'ר פנרוז, פיזיקאי ומתמטיקאי, מחבר מספר רבי מכר

"משמעות הזמן ברמה היסודית היא עודנה מהתעלומות החמקמקות ביותר שניצבות בפני הפיזיקאים כיום. אין תשובה מוסכמת אחת לכמה מהשאלות המורכבות ביותר ששון קרול חושף את הקורא אליהן, אבל הספר גדוש בשפע של תיאורים מרתקים, הכתובים בשפה מבדרת ומעוררת עניין, שימשכו אל הספר כל מי שסקרנות מקננת בו לגבי השאלות העמוקות בפיזיקה המודרנית."

- ליסה רנדל, אוניברסיטת הרווארד
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
+ -
שם:
מעולם ועד עתה
מחבר:
שון קרול
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013620812
מוציא לאור/ספק:
מטר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?