פורקוגניטו המוח העתידי

פורקוגניטו המוח העתידי

פרופ' פסיג דוד

פורקוגניטו המוח העתידי / דוד פסיג פרופ'

מטרת חקר העתיד היא לשפר את תהליך קבלת ההחלטות בכל תחום מתחומי עיסוקיו של המין האנושי. מטרת חקר העתיד אינה לדעת מה ילד יום, אלא לדעת מהו הדבר הטוב ביותר שיש לעשות היום כדי שהעתיד יאיר פנים לאדם.

בפשטות ובבהירות רבה מסכם פרופ' פסיג עבור הקורא את המחקרים החדשים המתחקים אחר המנגנונים הנוירופיזיולוגיים המחוללים חשיבת׀עתיד ותהליכי קבלת החלטות במוחם של בעלי חיים ובני אנוש. כמו כן שוטח פרופ' פסיג את טענתו שהמוח כבר מוכן לשלב האבולוציוני הבא שלו, שלב אשר בו, בעזרת טכנולוגיות שהוא עצמו יפתח, תקבל חשיבת׀העתיד ממד חדש. יכולת חדשה זו מכונה בפיו "פורקוגניטו". הוא מדגים כיצד אפשר בעזרתה לחזות עתידים אישיים ולטפל באחד האתגרים הקשים העומדים לפני החברה האנושית והאדם הפרטי במאה ה׀21 ׁ מוסד הגמלאות והחיסכון הפנסיוני. אין טענה נגד חקר העתיד שאינה מופרכת בספר, נחשפים כאן מחקרים מרתקים הנערכים במעבדה למציאות מדומה באוניברסיטת בר׀אילן, המוכיחים שאפשר לשפר רבדים שונים באינטליגנציה, גם אצל אלה אשר לא שפר גורלם. יחידים, ארגונים ומנהלים המעוניינים למדוד את יכולתם לחשוב׀עתיד בעזרת כלי הערכה חדשים, ומוכנים לעשות צעדים מעשיים כדי לשפרה ולפתחה, ימצאו בספר הזה חומר מעשי רב.

"לא הרבה ידוע על הדרך שבה המוח מייצר עתיד, אבל מה שכבר ידוע מגרה את הדמיון. מוח אחד שמביט רחוק במיוחד הוא מוחו היצירתי של פרופ' פסיג, אשר מעלה השערות אמיצות בספר שכולו הזמנה למסע אינטלקטואלי אל עתיד עתידנו"
- פרופ' משה בר, ראש המרכז לחקר המוח, אוניברסיטת בר׀אילן
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
+ -
שם:
פורקוגניטו המוח העתידי
מחבר:
פרופ' פסיג דוד
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
014620321
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות
  • הילה 24 בינואר 2017

    מענין. מרתק.מנוסח רהוט ומדוייק

    מענין. מרתק.מנוסח רהוט ומדוייק

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?