המוזיקה של המספרים הראשוניים

המוזיקה של המספרים הראשוניים

מרכוס דו סוטוי

כולנו למדנו בבית הספר שמספר ראשוני מתחלק רק בעצמו וב-1. אבל לא לימדו אותנו שמספרים ראשוניים מייצגים את אחת התעלומות הגדולות ביותר של הידע האנושי: כיצד ניתן לקבוע מתי יופיע המספר הראשוני הבא? האם יש חוקיות וסדר בהופעת המספרים הראשוניים? ומדוע זה חשוב?

בשנת 1859 הציג המתמטיקאי הגרמני ברנרד רימָן השערה שהציעה פתרון לחידה העתיקה, אבל הוא לא הצליח להוכיח את ההשערה והתעלומה רק התעצמה.
מרכוס דוּ סוֹטוֹי מספר את סיפורו של האיש המבריק והמוזר אשר השפעתו מגיעה עד ימינו אלה, בתחומים שונים ומגוונים: מכניקת הקוונטים, מסחר אלקטרוני, הצפנה, מדעי המחשב, ועוד. זהו גם סיפורה של החידה האלמותית, על שלל הדמויות המבריקות (ולא פעם מוזרות ביותר) אשר נאבקו בה מאז ועד ימינו אלה, ולא יכלו לה.

הסיפור שדה סוטוי מספר מרגש ומעורר השראה, ומציג בפנינו את עולמם של המתמטיקאים, על כל היופי והסודות הצפונים בו, הכאב וההשראה.
"ספר מהמם! מהנה ביותר. דוּ סוֹטוֹי לוקח אותנו למסע מרתק אל תוך עולם המספרים הראשוניים. הוא מציג לפנינו כמה מן הגאונים הגדולים ביותר של המתמטיקה, ומספר על חייהם בהתלהבות ובכשרון, כמו שהוא מספר על הרעיונות שלהם. "
אוליבר סאקס, מחבר האיש שחשב שאשתו היא כובע

" דוּ סוֹטוֹי מדביק בהתלהבות שלו. יש לו אמונה יוקדת באינטליגנציה של הציבור הרחב. הוא חשף אוצר של אנקדוטות מרתקות וארג אותן לסיפור מרתק. "
OBSERVER

" אני לא מבינה כלום במספרים, אבל הספר הזה כתוב כל כך טוב, הסיפור כל כך אנושי וחי...
קראתי כל עמוד, אפילו את אלה שהיו בהם המון מספרים! "
מרגרט דראבּל, The Guardian
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
+ -
שם:
המוזיקה של המספרים הראשוניים
מחבר:
מרכוס דו סוטוי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011321852
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?