אתה נמצא כאן

אתה נמצא כאן

כריסטופר פוטר

אתה נמצא כאן / פוטר כריסטופר

כיצד בעצם התחיל הכול? מאין אנו באים, היכן אנחנו נמצאים, לאן אנו הולכים, וכיצד אנחנו יודעים את מה שאנחנו יודעים?

אתה נמצא כאן הוא מסע מסחרר לגילוי היקום ויחסינו איתו כפי שהם נראים מבעד לעדשות המדויקות ביותר של החשיבה המדעית. הוא מגולל ביריעה אחת את כל סיפורו של היקום, מהקווארקים ועד צבירי הגלקסיות, מהמפץ הגדול ועד היווצרות מערכת השמש, ומן הרפש הקדמון ועד הומו סאפיינס.

כריסטופר פוטר מספר בצורה מבריקה כיצד משהו יכול להתפתח מתוך הלא־כלום, וכיצד משהו הופך להכול; כיצד היקום היה פעם רגע של סימטריה מושלמת, וכיצד היום הוא 13.7 מיליארד שנים של היסטוריה; מה נמצא במרחק יותר מ־10 מיליארד שנות אור מאיתנו, ומה נראה בעולמם של העצמים שגודלם פחות מעשירית מיליארדית המטר. בתבונה ובפליאה חוצה פוטר את הקוסמוס מרגע לידתו ועד סופו הבלתי נמנע — ובדרך מגלה את כל מה שבאמצע.

"הקריאה באתה נמצא כאן היא כמו סיור מודרך ביקום עם מכונית צמודה ונהג פרטי. פוטר משוחח עמנו בנעימות, וכל התיאוריות הגדולות וההוגים הגדולים — היחסות, האבולוציה, תורת הקוואנטים, תורת המיתרים, פיתגורס, גליליאו, איינשטיין — חולפים כהרף עין מול החלון."
"בוסטון גלוב"

כריסטופר פוטר הוא עורך ומחבר בריטי. הוא המנהל לשעבר של סדרת 4th Estate, וכתב בעבר בשביל כתבי עת אחדים, ובהם ה"אינדפנדנט" וה"סאנדי טיימס".

"אתה נמצא כאן הוא החיסון מפני הוורטיגו הקיומי. הוא יעזור לכם לעמוד על רגליכם בתוך יקום שאין לו גבולות."
מאט רידלי

"מעורר מחשבה... קווארקים, סקווארקים ומקטעים רוטטים של אנרגיה צרופה — כולם מוסברים בצורה אלגנטית... ובעיקר: פוטר מפליא לעמוד על אופייה הארעי של החקירה המדעית, שבה ניחוש יכול להוביל לתובנה, וחולשתה של השערה יכולה להפוך ליתרונה."
"ניו יורקר"
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 86 .40
+ -
שם:
אתה נמצא כאן
מחבר:
כריסטופר פוטר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011373398
מוציא לאור/ספק:
כנרת
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?